Systemy operacyjne

Widmo Windows 7 pre-beta krąży po sieci

przeczytasz w 1 min.

Microsoft nie ma powodów do dumy. Po prezentacji Windows 7 na konferencji deweloperów, pojawił się wyciek i wersja pre-beta pojawiła się na portalach BitTorrentowych. Mimo narzekań ze strony użytkowników sieci BitTorrentowych, że wersja pre-beta nie jest ostatnim buildem, nie powstrzymało to ludzi przed dalszym ściąganiem.

Ciekawe na ile był to wypadek, a na ile celowe działanie Microsoftu. Być może brzmi to jak teoria spiskowa ale kto jak kto - Microsoft wie, że ich produkty cieszą się dużym zainteresowaniem w nielegalnych kanałach dystrybucyjnych. Być może jest to nowa forma testowania? Przecież teraz wystarczy tylko śledzić fora, by zobaczyć jak użytkownicy będą reagować na nowe dziecko Microsoftu.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Być może. W sumie to całkiem ciekawa forma testowania produktu, na pewno nieco tańsza niż inne.
  • avatar
   Bialy
   0
   Pawie tak samo zrobili z 95-tka.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chyba jednak teoria spiskowa. Nawet jeżeli za wyciek obwinić(?) Microsoft, to daleki bym był od uznania, że to działanie firmy jako całości, a nie człowieka, który jest ze swej natury ułomny (czegoś nie dopilnował, czymś chciał zaimponować itp.).To sprawa jedna. Drugą jest to, że nie bardzo widzę sens sprawdzania co tacy domorośli testerzy wypisują, bo z reguły, o ile w ogóle, będzie się to sprowadzać do shitów i sucksów związanych z brakami i błędami, ew. zachwytow nad kolejnym cukierkowym motywem. Fakt, że głosy w tej ostatniej sprawie mogą być ważkie i cenne, ale nie teraz (o etap produkcji idzie).
    Poza tym ta rzesza "szczęśliwych" Użytkowników sieci p2p, którzy pobiorą i spróbują zainstalować, przed porodem, najnowsze dziecko Microsoftu w żaden sposób nie odzwierciedla rzeczywistego oczekiwania rynku, a jest odbiciem tylko i wyłącznie możliwości dorwania się do tego miodu z jednej i zwykłej ciekawości z drugiej strony. Ciekawości, która w przytłaczającej większości wypadków nie przekształci się w głos merytoryczny, a własciwie w żaden. Ot: postawię, spojrzę i .. tyle mego.

    Inną sprawą jest prowadzona przez Microsoft polityka zakazujaca upubliczniania, przez testerów, wyników i porównań - to wydaje się być wązniejsze i bardziej bolesne dla zainteresowanych nowinkami.
    • avatar
     rahl_r
     0
     Matuzalem - dokładnie, z każdej firmy zawsze coś wycieknie, jedynie sekciarsko-faszystowski Apple sobie z tym radzi.
     Wątpię, żeby MS było na rękę czytanie wypocin głąbów i komentatorów z onetu, na temat wczesnej Bety.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ja wiem gdzie mozna sciągnąć beta-wersję ale nie obiecuję że będzie na 100% stabilna. proszę poszukać u wujka google frazy windows 7 do ściągnięcia.
      stron na których znalazłem owego windowsa nie podam