Oprogramowanie

Większe wymagania sprzętowe Office 2010

przeczytasz w 1 min.

Na oficjalnym blogu grupy zajmującej się rozwojem Microsoft Office pojawiły się informacje wyjaśniające, jakiego będziemy potrzebowali komputera, aby w pełni wykorzystać możliwości najnowszej wersji pakietu. 

Microsoft Office 2010Alec Dubec, pełniący funkcję Program Managera w zespole Office Trustworthy Computing Performance wyjaśnia, że Office 2010 będzie można używać na tym samym sprzęcie co Office 2007. Nie dotyczy to jednak wszystkich funkcjonalności. Tak jak w przypadku poprzedniej wersji pakietu, aby uruchomić poszczególne aplikacje potrzebny jest komputer z procesorem minimum Pentium III 500 MHz i 256 MB pamięci dla Windows XP. W przypadku nowej wersji pakietu będziemy potrzebowali nawet o 1,5 GB więcej miejsca na dysku.

Większe są też wymagania w stosunku do układu graficznego. Do pełnego wykorzystania możliwości Office 2010 musi on obsługiwać minimum DirectX 9.0 oraz posiadać 64 MB pamięci. Wydajny układ graficzny potrzebny jest np. do tworzenia wykresów 3D w Excelu czy zaawansowanych efektów graficznych PowerPointa.

Źródło: http://blogs.technet.com/office2010/

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a co nastepne? Kalkulator wymagajacy 4 rdzeni procka??? dx11???
  nic dziwnego pozniej ze firmy nie chca kupowac nowszych systemow/sorftware from M$ bo do wyswietlania glupich wykresow bedzie trzeba wymienic sprzet...
  thanks....but no thanks
  • avatar
   ArmaQ
   0
   A mi się bardzo dobrze na wersji 2003 pracuje i nie zamierzam tego zmieniać :)
   • avatar
    19arek93
    0
    Mam od dłuższego czasu zainstalowaną wersję BETA MS OFFICE 2010. Jak dla mnie program tragiczny. Ledwie zdążyłem przyzwyczaić się do interfejsu Office 2007 a tu znów co innego.
    Inna sprawa to czas uruchamiania, dłuższy ok ~3x w stosunku do wersji poprzedniej.
    • avatar
     marbis11
     0
     I znów coś dla biednych dzieci bogatych rodziców :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Taaak bij zabij wszytko co nowe i bardziej wymagające !

      19arek93 - powiedź mi po co masz zainstalowaną bete skoro tak ci nie pasuje,
      Nowe interfejsy, po co to, dalej siedźcie w epoce kamienia łupanego bo pisanie na ścianie kamyczkiem jest mniej wymagające niż posiadanie długopisu i kartki?!
      poco wygadujesz bzdury o 3x dłuższym czasie uruchamiania porównując bete ?!!

      Czy bardziej złożone procesy wymagają mniejszej wydajności sprzętu ?! chyba nie, a programy stają się coraz bardziej skomplikowane by być jak najlepszymi, najlepiej odwzorowującymi szczegóły i spełniającymi wymogi.

      Szaraczki niech nadal siedzą na office 97, ale to nie znaczy że ma to blokować rozwój aplikacji dla ludzi którzy potrzebują głupich wykresów 3D i bardziej zaawansowanych możliwości k...
      THE END
      • avatar
       assistant
       0
       A mi się O. 2010 podoba. Uruchamia się szybko ok 2-3 sek, czyli wg. opinii niektórych 2007 uruchamia się w sekundę ?! Do interfejsu ciężko się przyzwyczaić osobie która nie pracowała w Office 2007.
       Ja używałem do tej pory 2003, ale mam zamiar kupić pełną wersję 2010 jak ważność Bety się skończy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ...A nowe laptopy będą opatrywane naklejką 'MS Office 2010 Capable'...