Monitory

Wielkie wyświetlacze LCD od Sharpa

przeczytasz w 1 min.

Firma Sharp zaprezentowała cztery nowe wyświetlacze LCD, oparte na zaawansowanej technologii zwanej - UV2A (Ultraviolet induced multi-domain Vertical Alignment), która w skrócie, ma zadbać o jak najwyższy poziom realizmu w wyświetlanym obrazie.

60-calowy PN-E601 i 52-calowy PN-E521, charakteryzują się jasnością na poziomie 500 cd/m2 i współczynnikiem kontrastu wynoszącym 5,000:1, natomiast nieco mniejsze modele, 47-calowy PN-E471 i 42-calowy PN-E421, mogą się pochwalić jasnością 700 cd/m2 i kontrastem odpowiednio 1,000:1 i 3,000:1.

Wszystkie monitory zapewniają rozdzielczość Full HD 1920 x 1080p i wyposażone zostały w złącza: D-sub (VGA), HDMI, RS-232C oraz 3,5 mm gniazdo słuchawkowe. Ponadto posiadają wbudowane głośniki o mocy 10W każdy i jak zapewnia producent, są przeznaczone do ciągłej pracy 24/7 bez potrzeby chłodzenia, co oznacza, że gwarantują także całkowicie cichą pracę.

Oficjalnie urządzenia mają zadebiutować na rynku w marcu 2010 roku, ich cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: iTechNews

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Na początku pomyślałem gdzie to ma ramę :D
  • avatar
   szawel
   0
   Właśnie taki TV sobie kupię jak zamontują w tym tuner, co z pewnością nastąpi. ;)
   Ciekawe na ile wycenią takiego 60" potwora.
   Nic tylko montować w ścianę i puścić widok rybek w akwarium ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Prezentuje się nieźle tylko cena będzie na pewno spora.
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Kolejne syfne LCD :/ Mogli by sobie już dać z tym spokój i zabrać się za rozwijanie technologii laserowych, bo jak Panasonic wycofa się z plasm, to na rynku nie będzie już dobrych telewizorów.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      cóż za marketing, że coś ma chodzić 24/7 wcale nie oznacza, że musi być ciche, prócz tego jak na razie w LCD tylko jeden producent i to dawno temu zdecydował się na aktywne chłodzenie elektroniki i bardzo szybko się z tego wycofał
      w skrócie??? coś jak TN+Film? emulowane kolory programowo bo matryca sama nie potrafi ich wyświetlić, tak mam to rozumieć?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       taka rozdzielczosc moge uzyskac na 2x mniejszym lcd, z czego wniosek ze plamka jest 4x wieksza niz w monitorze do pc ~ 22"
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        kontrast 5000:1 ? Hahaha! Ale bzdura. Nabieracie się na taką papkę? Pewnie ma 500:1 tylko producenta znowu fantazja poniosła. Ale i tak nie jest źle bo niektórzy to już w milionach se liczą :)