• benchmark.pl
 • newsy
 • Platforma telewizji cyfrowej "n" pierwszym partnerem dystrybucyjnym usługi WIMP w Polsce

Platforma telewizji cyfrowej "n" pierwszym partnerem dystrybucyjnym usługi WIMP w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Muzyczne inspiracje

wimp logo usługa serwis muzyka dystrybutor platforma n

Podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co jest Grane”, muzyczny serwis streamingowy WiMP ogłosił polską premierę darmowej wersji beta. Teraz WiMP podpisał także pierwszą umowę partnerską na polskim rynku z platformą cyfrową n.

W rezultacie platforma n stanie się pierwszym partnerem dystrybucyjnym WiMP w Polsce. Współpraca między podmiotami rozpocznie się na początku grudnia.

Oprócz możliwości korzystania z WiMP na komputerze czy w urządzeniach mobilnych (wimp) abonenci n będą mogli korzystać z WiMPa dzięki integracji serwisu z ich telewizorem za pomocą dekodera STB platformy n.

Już teraz obserwujemy w Polsce ogromne zainteresowanie wersją beta serwisu WiMP. Jesteśmy także bardzo podekscytowani współpracą z platformą n, która będzie naszym lokalnym partnerem. Dzięki temu partnerstwu umożliwimy użytkownikom korzystanie z WiMPa w ich telewizorze.” - mówi Kristin Castillo Eldnes, Head of Communication WiMP.

Platforma n, obecna na polskim rynku od 2006 roku, jest największą w Polsce satelitarną platformą telewizyjną oferująca programy w technologii HD. ITI Neovision – spółka zarządzająca platformą n - jest częścią Grupy TVN, wiodącej na polskim rynku grupy medialnej.

Platforma n to pierwsza w Polsce platforma satelitarna, która zaoferowała jednocześnie odbiór programów w technologii HD, korzystanie z biblioteki filmów i programów na życzenie (VOD), Multiroom HD oraz usługę OTT. Platforma ma około milion abonentów, którzy będą mogli wykupić usługę WiMP na stronie internetowej n.pl, w dziale obsługi klientów lub bezpośrednio poprzez dekoder n.

platforma cyfrowa n logo wimp współpraca dystrybutor polska

W 2011 roku serwis WiMP otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny. Serwis został zaprojektowany tak, by odpowiadać na potrzeby polskiego rynku. O jego stronę redakcyjną dba doświadczona dziennikarka muzyczna, Katarzyna Rogalska.

WiMP codziennie dostarcza użytkownikom rekomendacje i ciekawostki muzyczne, co ułatwia im odkrywanie nowych muzycznych inspiracji. Lokalna redakcja WiMPa stale aktualizuje serwis, uzupełniając go o nowości i recenzje utworów znajdujących się w bibliotece WiMP (18 milionów utworów).

Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, a także pod inną marką w Holandii. Teraz WiMP dostępny jest również w Polsce, a serwis zapowiada pojawienie się także w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

WiMP to muzyczny serwis streamingowy, którego celem jest inspirowanie użytkowników do odkrywania nowej muzyki i słuchania ich ulubionych utworów. Dzięki zaangażowaniu lokalnych redaktorów w każdym z państw gdzie WiMP jest obecny, serwis codziennie oferuje rekomendacje, ciekawostki oraz playlisty na każdą okazję. WiMP dostępny jest w formie aplikacji na PC, smartfony i tablety. Więcej informacji znaleźć można na stronie wimpmusic.com.

Źródło: wimp, inf. prasowa

Strefa Windows 8

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  verona bo tam tak sie zamawia wymianę dekodera a to co przeżywał bryniol to pikuś ja zrezygnowałem z ich usług we wrześniu i do teraz mi faktury przysyłają bo dalej figuruję w ich systemie a wcześniej któryś z "usłużnych " konsultantów na infolinii mimo mojego stanowczego sprzeciwu na kontynuowanie umowy podpisał za mnie umowę i tylko dzięki kilkunastu telefonom postraszeniu rzecznikiem praw konsumenta i reklamacji zostało to odkręcone
  Nigdy więcej telewizji "N" choćby za darmo dawali człowiek 4 lata u nich był to na odchodne tylko nerwy sobie zepsuł z nimi
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Telewizja jak telewizja masz pilot kanały przełączasz oglądasz i tyle.
   Ja postanowiłem wyszarpać z końcem umowy dekoder z nagrywaniem. Doszliśmy do porozumienia do słuchawki powiedziałem sakramentalne "TAK" i czekam na dekoder.
   Zgadnijcie kiedy go dostałem .... po 6 m-cach i 13 dniach!!!!!!!
   Po drodze 2 reklamacje dziesiątki minut na telefonie.

   W pewnej chwili powiedziałem że zrywam z nimi umowę bo się z niej nie wywiązali. To wiecie co mi powiedzieli?? Że dekoder jest na innych zasadach i jakiejś promocji i według nich z umowy się wywiązali!
   • avatar
    derekpl
    1
    w wersji beta serwis bezplatny - calkiem ok
    ale jesli zechca pobierac oplaty to dizekuje - w dobie vTuner'a i tunein'a placenie za muzyke nie ma sensu
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ja wypowiedzialem umowe z N to dzwonia po pare razy ale numer mam "zapasowy" to jest fonik wyciszony i niech se dzwonią do 31 stycznia potem czekam na ofertę nC+
     obiecali że będzie oferta dla nowych i obecnych abonentów
     • avatar
      Sakret
      0
      mam "n" i obczaje to cos.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       WiMP to muzyczny serwis streamingowy, którego celem jest inspirowanie użytkowników do odkrywania nowej muzyki i słuchania ich ulubionych utworów

       Hmm, w czym problem? Google.pl wpiszcie utwór mp3?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ja mam "n" od kilku lat chyba 2 czy 3 nie pamiętam i tylko raz wymieniałem dekoder bo mi się gniazdo od zasilania wyłamało, ale od razu dostałem 0 problemów.
        I nigdy nie zamawiaj przez telefon nic, ja zamówiłem w orange Xperie X8 i jak uszkodziło mi się gniazdo od ładowania to musiałem 2 miesiące czekać i zapłacić 100zł.