Systemy operacyjne

Windows 10 Fall Creators Update - oto ulubione nowości „Insiderów”

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
39 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Microsoft poprosiła niejawnych testerów o wskazanie najlepszych nowości trafiających do Windows 10 w ramach Fall Creators Update.

Od kilku dni do użytkowników systemu Windows 10 trafia duża aktualizacja Fall Creators Update. Z funkcjami, które wprowadza, niejawni testerzy (czyli tzw. Insiderzy) mogli zapoznawać się już od wielu tygodni. Zostali oni poproszeni o wybranie ich ulubionych nowości. Na co wskazali?

Microsoft wystartował z ankietą miesiąc temu (o czym także pisaliśmy). „Insiderzy” mieli więc sporo czasu na analizę nowości i podjęcie decyzji. Według nich najlepszą częścią Fall Creators Update są udoskonalone funkcje dla graczy. Co się na nie składa? Między innymi możliwość łączenia transmisji w serwisie Mixer i szybkie uruchamianie trybu gry.

Na podium znalazły się również takie nowości jak obsługa plików PDF w przeglądarce Microsoft Edge oraz usprawnione zarządzanie przestrzenią dyskową (na czele z automatycznym usuwaniem niepotrzebnych plików i tych znajdujących się w folderze pobierania). Co dalej? Wzmocnione zabezpieczenia przed ransomware, przelicznik walut w Kalkulatorze oraz „pliki na żądanie”.

„Dziękujemy wszystkim uczestnikom głosowania. Jak zwykle wyniki okazały się bardzo interesujące. Co więcej, pomogą nam one w priorytetyzacji funkcji do wprowadzenia w kolejnym wydaniu po aktualizacji Fall Creators Update” – zapowiada Microsoft, mając na myśli następną dużą aktualizację, które zgodnie z planem powinna ukazać się w kwietniu przyszłego roku.

Jeśli wciąż czekacie na Fall Creators Update, a nie należycie do najbardziej cierpliwych ludzi, możecie zainstalować aktualizację ręcznie. O tym jak to zrobić, przeczytacie w newsie: Jak wymusić instalację Windows 10 Fall Creators Update?

Przy okazji pytanie: jakie są wasze ulubione nowości z Fall Creators Update?

Źródło: Microsoft

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NanoXen
  moją ulubioną funkcjonalności jest konieczność restartowania systemu kilka razy, aby menu start zaczęło działać... :D
  ale mam przy tym frajdę, nie uwierzycie :P
  2
 • avatar
  patol1984
  "takie nowości jak obsługa plików PDF w przeglądarce Microsoft Edge"
  A inni mają to od dawna, jak oni chcą walczyć z konkurencją skoro na takie duperele trzeba czekać latami.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  PODOBNO! więcej testów potrzebnych. https://www.youtube.com/watch?v=dW4dS_1hxuA

  Czy benchmark.pl jako serwis znajdzie czas, by się tym zająć? Ten filmik powinien być zachętą. Czy działa to tylko na AMD? tylko na kartach Vega? Działa w ogóle?
 • avatar
  drcocaina
  Ja się tylko pytam dlaczego aktualizacja zmusiła mnie do odinstalowania aplikacji Steam wraz z wszystkimi grami? Miejsca ny dysku mam na bogato więc o co chodzi?
 • avatar
  Detrioux
  Ja na razie nic nie mam żadnej aktualizacji.
  -1
 • avatar
  Detrioux
  Ja na razie nic nie mam żadnej aktualizacji.
  -1
 • avatar
  Balrogos
  Moja ulubiona nowoscia jest to ze video np z twitch.tv nie dziala ani na przegladarce IE 11 ani na EDGE :) wiec sciagnalem Chrome, kolejna nowoscia jest to ze zjada mi 16gb ramu z wylaczonymi wsyztkimi programami po pewnym czasie i wyskakuje komunikat o malej ilosci pamieci systemowej ten problem rozwiazuje ponowne uruchomienie pc...
  -1
 • avatar
  CyckoNos
  Po co defender monitoruje teraz wszystkie programy antywirusowe? Mam Eseta i Malwarebytes który uruchamiam sporadycznie do przeskanowania zagrożeń z którymi jednak eset nie daje sobie rady. Jeżeli baza wirusów w Malwerze nie jest aktualna mam czerwony X w defenerze! bzdura....
  -2
 • avatar
  Hakuren
  Przelicznik walut w kalkulatorze to bardzo fajny dodatek. Jedyny, który jest wart uwagi na moim końcu.

  M$ podchodzi zupełnie kretyńsko do aktualizacji. Najlepiej przy każdym service packu pod 10 robić świeżą instalację i wtedy wszystko gra. Nawet na moim świeżutkim systemie (mniej niż tydzień po instalacji) uwalił mi jedną aplikację, którą W10 stwierdził, że nie będzie działać. Akurat w tym wypadku nie jest to katastrofa, bo wcześniej problem się rozwiązał, a tego programu po prostu nie odinstalowałem (a swoją drogą, program działa bez problemu jeśli się go ponownie zainstaluje!). Taka ingerencja w co użytkownik sam instaluje jest niedopuszczalna.

  Widzę, że nic się nie zmienia. Wyłączać aktualizacje i sprawdzać raz na pół roku z założeniem, że trzeba instalować (coś/wszystko) od nowa. W starych Windowsach SP to było coś na co było warto czekać. Teraz to największe nieporozumienie na świecie.
  -2
 • avatar
  still23
  Ta wersja Windowsa 10 to porażka. Sklep z aplikacjami wybył, menu start w rozsypce a o drukowaniu po sieci można zapomnieć.
  -6
 • avatar
  mistrz_xiaolin
  Chyba wszystkie nowości zostały już wymienione w artykule XD
 • avatar
  Blackshadow
  Wraz z ostatnią aktualizacją, system nie rozpoznaje już klawiatury i trzeba ją podłączyć jeszcze raz. Dzięki Microsoft.
 • avatar
  mrocznysedes
  Wyszukiwanie plików dalej nie działa poprawnie. I najnowszy Windows 10 nie umie znaleźć tego z prehistoryczny komp z Windows 7 wyszukuje bez problemu. ;-)
 • avatar
  Kiciulek
  Dobra dobra, poza wzmocnieniem oporności na szkodliwy soft, to reszta nic nie wnosi. Kiedy Cortana będzie w Polsce, nawet po angielsku...