Systemy operacyjne

Windows 10 Fall Creators Update - oto ulubione nowości „Insiderów”

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft poprosiła niejawnych testerów o wskazanie najlepszych nowości trafiających do Windows 10 w ramach Fall Creators Update.

Od kilku dni do użytkowników systemu Windows 10 trafia duża aktualizacja Fall Creators Update. Z funkcjami, które wprowadza, niejawni testerzy (czyli tzw. Insiderzy) mogli zapoznawać się już od wielu tygodni. Zostali oni poproszeni o wybranie ich ulubionych nowości. Na co wskazali?

Microsoft wystartował z ankietą miesiąc temu (o czym także pisaliśmy). „Insiderzy” mieli więc sporo czasu na analizę nowości i podjęcie decyzji. Według nich najlepszą częścią Fall Creators Update są udoskonalone funkcje dla graczy. Co się na nie składa? Między innymi możliwość łączenia transmisji w serwisie Mixer i szybkie uruchamianie trybu gry.

Na podium znalazły się również takie nowości jak obsługa plików PDF w przeglądarce Microsoft Edge oraz usprawnione zarządzanie przestrzenią dyskową (na czele z automatycznym usuwaniem niepotrzebnych plików i tych znajdujących się w folderze pobierania). Co dalej? Wzmocnione zabezpieczenia przed ransomware, przelicznik walut w Kalkulatorze oraz „pliki na żądanie”.

„Dziękujemy wszystkim uczestnikom głosowania. Jak zwykle wyniki okazały się bardzo interesujące. Co więcej, pomogą nam one w priorytetyzacji funkcji do wprowadzenia w kolejnym wydaniu po aktualizacji Fall Creators Update” – zapowiada Microsoft, mając na myśli następną dużą aktualizację, które zgodnie z planem powinna ukazać się w kwietniu przyszłego roku.

Jeśli wciąż czekacie na Fall Creators Update, a nie należycie do najbardziej cierpliwych ludzi, możecie zainstalować aktualizację ręcznie. O tym jak to zrobić, przeczytacie w newsie: Jak wymusić instalację Windows 10 Fall Creators Update?

Przy okazji pytanie: jakie są wasze ulubione nowości z Fall Creators Update?

Źródło: Microsoft

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NanoXen
  2
  moją ulubioną funkcjonalności jest konieczność restartowania systemu kilka razy, aby menu start zaczęło działać... :D
  ale mam przy tym frajdę, nie uwierzycie :P
  • avatar
   patol1984
   1
   "takie nowości jak obsługa plików PDF w przeglądarce Microsoft Edge"
   A inni mają to od dawna, jak oni chcą walczyć z konkurencją skoro na takie duperele trzeba czekać latami.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    PODOBNO! więcej testów potrzebnych. https://www.youtube.com/watch?v=dW4dS_1hxuA

    Czy benchmark.pl jako serwis znajdzie czas, by się tym zająć? Ten filmik powinien być zachętą. Czy działa to tylko na AMD? tylko na kartach Vega? Działa w ogóle?
    • avatar
     drcocaina
     0
     Ja się tylko pytam dlaczego aktualizacja zmusiła mnie do odinstalowania aplikacji Steam wraz z wszystkimi grami? Miejsca ny dysku mam na bogato więc o co chodzi?
     • avatar
      Detrioux
      -1
      Ja na razie nic nie mam żadnej aktualizacji.
      • avatar
       Detrioux
       -1
       Ja na razie nic nie mam żadnej aktualizacji.
       • avatar
        Balrogos
        -1
        Moja ulubiona nowoscia jest to ze video np z twitch.tv nie dziala ani na przegladarce IE 11 ani na EDGE :) wiec sciagnalem Chrome, kolejna nowoscia jest to ze zjada mi 16gb ramu z wylaczonymi wsyztkimi programami po pewnym czasie i wyskakuje komunikat o malej ilosci pamieci systemowej ten problem rozwiazuje ponowne uruchomienie pc...
        • avatar
         CyckoNos
         -2
         Po co defender monitoruje teraz wszystkie programy antywirusowe? Mam Eseta i Malwarebytes który uruchamiam sporadycznie do przeskanowania zagrożeń z którymi jednak eset nie daje sobie rady. Jeżeli baza wirusów w Malwerze nie jest aktualna mam czerwony X w defenerze! bzdura....
         • avatar
          Hakuren
          -2
          Przelicznik walut w kalkulatorze to bardzo fajny dodatek. Jedyny, który jest wart uwagi na moim końcu.

          M$ podchodzi zupełnie kretyńsko do aktualizacji. Najlepiej przy każdym service packu pod 10 robić świeżą instalację i wtedy wszystko gra. Nawet na moim świeżutkim systemie (mniej niż tydzień po instalacji) uwalił mi jedną aplikację, którą W10 stwierdził, że nie będzie działać. Akurat w tym wypadku nie jest to katastrofa, bo wcześniej problem się rozwiązał, a tego programu po prostu nie odinstalowałem (a swoją drogą, program działa bez problemu jeśli się go ponownie zainstaluje!). Taka ingerencja w co użytkownik sam instaluje jest niedopuszczalna.

          Widzę, że nic się nie zmienia. Wyłączać aktualizacje i sprawdzać raz na pół roku z założeniem, że trzeba instalować (coś/wszystko) od nowa. W starych Windowsach SP to było coś na co było warto czekać. Teraz to największe nieporozumienie na świecie.
          • avatar
           still23
           -6
           Ta wersja Windowsa 10 to porażka. Sklep z aplikacjami wybył, menu start w rozsypce a o drukowaniu po sieci można zapomnieć.
           • avatar
            mistrz_xiaolin
            0
            Chyba wszystkie nowości zostały już wymienione w artykule XD
            • avatar
             Blackshadow
             0
             Wraz z ostatnią aktualizacją, system nie rozpoznaje już klawiatury i trzeba ją podłączyć jeszcze raz. Dzięki Microsoft.
             • avatar
              mrocznysedes
              0
              Wyszukiwanie plików dalej nie działa poprawnie. I najnowszy Windows 10 nie umie znaleźć tego z prehistoryczny komp z Windows 7 wyszukuje bez problemu. ;-)
              • avatar
               Kiciulek
               0
               Dobra dobra, poza wzmocnieniem oporności na szkodliwy soft, to reszta nic nie wnosi. Kiedy Cortana będzie w Polsce, nawet po angielsku...