Systemy operacyjne

Microsoft w powrocie do przeszłości - Windows Mobile wraca do łask

przeczytasz w 1 min.

Producent chce, aby już sama nazwa sugerowała większe możliwości nowego systemu.

Windows 10 Mobile

Windows 10 wyczekiwany jest nie tylko przez osoby korzystające z komputerów, ale również przez właścicieli smartfonów. Ci drudzy przygotować mogą się na swojego rodzaju powrót do przeszłości, ponieważ na ich urządzenia trafi Windows Mobile.

Do tej pory Microsoft posługiwał się określeniem „Windows 10 dla smartfonów”, ale wreszcie ujawniona została oficjalna nazwa mobilnej odsłony nowej platformy. Producent chce odróżnić ją od tych stacjonarnych naprawdę delikatnie i dlatego też zdecydował się na Windows 10 Mobile.

Jest to o tyle ciekawe, że mamy tutaj do czynienia z powrotem do nazewnictwa, z którego przed laty zrezygnowano na rzecz Windows Phone. Będzie ono teraz bardziej zbliżone do wersji stacjonarnych, co przypominać ma chociażby o uniwersalnych aplikacjach czy funkcji Continuum. Krótko mówiąc, producent chce, aby już sama nazwa sugerowała większe możliwości nowego systemu.

Te zapowiadają się naprawdę dobrze, wspominaliśmy o nich już nie raz, ale pamiętać należy, że na premierę jeszcze trochę poczekamy.

Źródło: neowin

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Ja bym wolał żeby na nowo robili Windows Mobile a nie te kolorowe pedalskie kółeczka i przyciski. Jeszcze WP7 widać, że miał korzenie w Windows Mobile bo był bardzo stonowany i miał wygląd profesjonalny a WP10 teraz to zabawka.
  • avatar
   R2rr0
   3
   Niepotrzebnie kiedyś z tej nazwy rezygnowali w ogóle.
   • avatar
    cocaine01
    0
    "Windows 10 dla smartofnów" literówka ;)