Systemy operacyjne

Windows 10 na 700 mln (aktywnych) urządzeń

przeczytasz w 1 min.

Nie maleje nie tylko popularność, ale też tempo jej wzrostu. System Windows 10 jest już zainstalowany na przeszło 700 milionach aktywnych urządzeń – to o 100 milionów więcej niż pół roku temu i o 200 milionów więcej niż przed rokiem.

April Update, podobnie jak wcześniejsze aktualizacje systemu Windows 10, spowodowała sporo problemów, na które narzekało i narzeka wiele osób. Ani to, ani zastrzeżenia dotyczące prywatności nie są jednak problemem dla „Dziesiątki”, która – jak pochwalił się ostatnio Microsoft – znajduje się już na ponad 700 milionach urządzeń.

Najnowszy system giganta z Redmond nie przestaje zyskiwać popularności. Spośród tych 700 milionów urządzeń najwięcej to oczywiście komputery stacjonarne i laptopy, ale wliczają się w to również urządzenia mobilne, konsole Xbox One i wszelkiego rodzaju inny sprzęt. Dodajmy, że rok wcześniej takich urządzeń było o prawie 200 milionów mniej.

Sądząc po statystykach, wyłączenie możliwości zaktualizowania systemu do Windows 10 bez opłat nie wpłynęło negatywnie na wzrost popularności. Nie przeszkodziły także problemy pojawiające się z każdą kolejną aktualizacją. Microsoft pochwalił się nawet, że zanotował wzrost komercyjnego wykorzystania „Dziesiątki” o 84% w ciągu roku.

Aby nie podawać tylko takich sztywnych liczb, Microsoft przedstawił również pewną ciekawostkę, mianowicie: jak wiele godzin łącznie uruchomione były wszystkie urządzenia z systemem Windows 10 – ponad 197 miliardów.

Windows 10 liczby
foto: Michael Gillett

Źródło: Microsoft, Neowin, Windows Central. Foto: Microsoft

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DreamerDream
  10
  Pierwsza rzecz
  "Najnowszy system giganta z Redmond nie przestaje zyskiwać popularności."
  Zacznijmy od tego, że KAŻDY laptop, czy gotowy pc jest sprzedawany z windowsem 10 więc to logiczne, że czym więcej sprzętu, tym automatycznie bardziej "popularny" jest win 10.
  Druga rzecz
  Jeżeli chwalą się cyferkami, w których są wliczane konsole i telefony to wiadomo, że chyba coś jest nie tak, skoro sztucznie zawyżają liczby.
  Trzecia
  Bez (realnej) konkurencji to żaden wyczyn :|
  • avatar
   Czadej
   5
   Win 7 only
   • avatar
    mutissj
    4
    700 mln testuje windows 10 beta
    • avatar
     Snake73
     1
     Pytanie do użytkownika Windows 10: jaka jest Twoja pierwsza czynność po uruchomieniu komputera? - Wyłączam windows update.
     • avatar
      Konto usunięte
      -5
      No proszę, wiedzą nawet kiedy masz kompa odpalonego i sobie wszystko ładnie zliczają :) System dla ciemnych mas, które 'nie mają nic do ukrycia' więc nic im nie przeszkadza to, że to nie jest już ich komputer tylko microsoftu.

      Zrezygnowałem z 10 na rzecz linuksa gdy potrzebowałem na szybko odpalić kompa, jednak aktualizacje były ważniejsze i prawie godzinę musiałem czekać jak ostatni debil.

      Niech ta firma zaliczy w końcu POTĘŻNĄ wpadkę, która ich dobije..
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "... ponad 197 miliardów" ... no tak, SKYNET już działa.
       • avatar
        Eryk333
        0
        Wszystko ładnie pięknie tylko doradżcie mi czemu w lenovo z570 po zainstalowaniu Windows 10 wszystko chula tylko po zainstalowaniu sterownika nvidi system się zamraża próbowałem już wszystkiego istalowania sterownika na czysto oraz zalecane i nic a jak sterownik nie jest zainstalowany to system działa karta to gt 500m.
        • avatar
         Eryk333
         0
         Win10 to szit nie hit system ma działać nie sprawiać problemy.