Systemy operacyjne

Windows 10 nie pozwoli zrezygnować z automatycznych aktualizacji

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Korzystacie obecnie z automatycznych aktualizacji? Wkrótce trzeba będzie je polubić.

Windows 10 aktualizacje

Microsoft wyraźnie rozpędza się z publikowaniem informacji dotyczących systemu Windows 10. Te najnowsze budzą jednak mieszane uczucia, ponieważ producent zdecydował się w pewnej kwestii ograniczyć użytkowników, a ci zazwyczaj tego nie lubią.

Okazuje się bowiem, że Windows 10 nie pozwoli zrezygnować z automatycznych aktualizacji. Opcji umożliwiającej wyłącznie tej usługi zwyczajnie nie będzie. Dlaczego? Tego dokładnie jeszcze nie wyjaśniono, ale wiemy już, co konkretnie producent zaplanował.

W ramach wspomnianych aktualizacji przygotowane zostaną trzy opcje - Current Branch, Current Branch for Business oraz Long Term Servicing Branch (LTSB). W pierwszej aktualizacje instalowane będą od razu po ich udostępnieniu, w drugiej można będzie nieco opóźnić ten proces i sięgać po aktualizacje przy pomocy różnych kanałów dystrybucji (np. P2P), a w ostatniej użytkownicy dodatkowo otrzymają możliwość rezygnacji z niektórych elementów kolejnych aktualizacji.

Opcji nie będzie się jednak wybierać w pełni dowolnie. Zależeć mają one od wersji systemu, a te w przypadku komputerów będą 4 (łącznie natomiast aż 7). Na PC i laptopach zależności wyglądać mają jednak tak:

 • Windows 10 Home - Current Branch
 • Windows 10 Pro/Education - Current Branch lub Current Branch for Business
 • Windows 10 Enterprise - Current Branch, Current Branch for Business lub Long Term Servicing Branch (LTSB)

Co sądzicie o tego typu podejściu? Korzystacie obecnie z automatycznych aktualizacji?

Źródło: windows10update

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  UKBIB2012
  będziemy cie szpiegować , jak zablokujesz to odblokujemy heh ...
 • avatar
  PawelQ
  Super pomysł, zwłaszcza gdy nie będzie można pominąć spartolonej aktualizacji via ostatnia do SQL Server. Pominąć się nie da, a odinstalować? Co z wyłączeniem usługi w rejestrze?
 • avatar
  Gregor-34
  Zostaję przy Oknach 7
 • avatar
  kremowykac
  Aktualnie używam 7 i mam włączoną automatyczną aktualizację. Raczej nie widzę problemu z wyłączeniem automatycznej aktualizacji przez "osoby od kopi zapasowej" więc MS uderza w osoby z oryginalnym systemem tak jak inne zabezpieczenia w grach.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jakby ktoś nie wiedział to zawsze można ręcznie wyłączyć każdą usługę w systemie mimo że nie widać ją w opcjach panelu sterowania albo gdzie indziej.
 • avatar
  Konto usunięte
  Chodzi o to że piraci wyłączają aktualizację żeby nie dać się wykryć.
  -1
 • avatar
  kiciooo
  a co z tymi co posiadają przede wszystkim internet mobilny?? przecież nie będą tracić cennego limitu na jakieś update wielkości kilkuset MB bądź większych. Cóż, ja chyba też podziękuję, o ile system mnie nie poinformuje odpowiednio wcześniej o zamiarze wykonania tegoż update.
  -1
 • avatar
  Detrioux
  pitolenie o szopenie. Wszystko się da. Wystarczy mieć smykałkę i niezłą wiedze na temat Windowsa ,.,
  -2
 • avatar
  kitamo
  Takie samo gadanie jak z brakiem paska start czy bezposredniego przycisku Power Off :)

  nie ma co sie przejmowac bo aktualizacje wylaczyc i tak bedzie mozna, nie bedzie po prostu przycisku w zakladce Windows Update
 • avatar
  tom_58gd
  Fajnie , Microsoft wie co dla nas najlepsze i jeszcze nie będzie można tego zmienić ,suppeerrrrrrrrr.
 • avatar
  tom_58gd
  A tak na poważnie to używam różnego oprogramowania do obsługi stacji bazowych telefonii kom. i niestety już WIN7 64-bit ma pewne ograniczenia ustawień zabezpieczeń ,które ograniczają/utrudniają możliwość korzystania z niektórych aplikacji ,szczególnie po upgrade IE do v.10 i JAVA do v.8 ,a używane aplikacje akurat korzystają z tego oprogramowania ,więc niestety musiałem się cofnąć.Widzę ,że WIN10 po prostu nie będzie dało się używać przeze mnie.Teraz rozumiem część użytkowników siedzących do tej pory na XP ,tam dało ustawić się wszystko i nie było problemów.Cóż po tych wszystkich zmianach/zabiegach pomiędzy XP/WIN7/WIN8/WIN10 okazuje się ,że M$ uważa nas za coraz większych imbecyli/głupków i nie pozwala dostosować systemu do własnych potrzeb tylko to co MS uważa za stosowne.SUPER!!!
 • avatar
  Hakuren
  Siłowe zmuszanie do aktualizowania może się odbić czkawką MS. Wielokrotnie spartolili duże patche, położyli tysiące stacji roboczych z powodu głupich błędów. Sam mam ustawione ręczne instalowanie. Kolejny gwóźdź do 10-kowej trumny. W7 i nic więcej.