Systemy operacyjne

Windows 10 - kolejne poprawki, kolejne problemy z CPU

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy systemu Windows 10 znowu skarżą się na nienaturalnie duże obciążenie procesora. Kolejny raz w tym miesiącu.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o problemach użytkowników Windows 10 ze zwiększonym obciążeniem CPU. Microsoft wydał aktualizację, która je rozwiązuje, ...równocześnie powodując je po raz kolejny.

Windows 10: problem - obciążenie procesora

W poprzednim przypadku okazało się, że łatka eliminująca problemy związane z pulpitem zdalnym, dźwiękiem przestrzennym i funkcją Windows Sandbox równocześnie powodowała znaczący wzrost obciążenia procesora ze względu na błąd w funkcji wyszukiwarki. Teraz z kolei problematyczny jest inny element systemu, mianowicie komponent IME.

IME – czyli Input Method Editor (edytor metod wprowadzania) – to systemowy komponent umożliwiający proste wprowadzanie skomplikowanych znaków i symboli. Błąd w nim występuje po aktualizacji KB4515384, a dobra wiadomość jest taka, że da się go wyeliminować samodzielnie

Jak rozwiązać ten problem?

Aby ręcznie wyeliminować ten problem, należy uruchomić „Usługi” (np. poprzez wpisanie tego słowa w systemowej wyszukiwarce i wciśnięcie klawisza Enter), na liście odnaleźć wpis „Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego”, kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać „Właściwości” i zmienić „Typ uruchomienia” na „Ręczny”.

Microsoft zapowiedział, że rozwiąże ten problem także kolejną łatką, która trafi do najbliższej paczki aktualizacyjnej. Ta powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Microsoft Support

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kerebron
  5
  Po kiego czorta „Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego” się w ogóle uruchamia automatycznie na pecetach?
  • avatar
   loccothan
   1
   Jesli ktoś ma problemy z dźwiękiem w grach.
   Wystarczy zmienić na default próbkowanie dźwięku w Panelu Sound.
   Ja na SB-Z mam default: 24Bit 48000Hz (normalnie używam 5.1 24Bit 96000Hz)
   Default jest różny, zależnie od modelu Karty dźwiękowej.
   • avatar
    1
    Prawdopodobnie "zepsuli" też przechodzenie w tryb uśpienia. Przed aktualizacją po wciśnięciu przycisku "power" system-komp natychmiast usypiał. Teraz trwa to 10, czasami 20 sekund, a czasami w ogóle nie wyłącza się zasilanie.
    • avatar
     StaryZgred
     -2
     Mi NordVPN przestał się odpalać. Pojawia się ikonka w trayu a jak na nią najadę to znika. Co za tydzień a chciałem kilka filmów obejrzeć których na Europejskim Netflixie nie ma, nie będzie bo nie i chuj. Bulę jak Jankes a mam dostęp do 1/3 zawartości. Jebać ten Kontynent. Nie bez powodu nazywają go Stary. Tu się wszystko sypie. Człowiek sobie ponarzeka i od razu lepiej się czuję.
     • avatar
      miedzianek
      0
      Ahh ten Windows 10, same problemy :)