Systemy operacyjne

Microsoft chwali się popularnością Windows 10 - już ponad 110 milionów aktywacji

przeczytasz w 1 min.

Producent ma naprawdę spore powody do radości.

Windows 10

Microsoft zaprezentował na wczorajszej konferencji smartfony Lumia 950Lumia 950 XL, a także tablet Surface Pro 4. Zanim to jednak nastąpiło producent pochwalił się także niezwykle udanym startem, jaki zaliczył system Windows 10.

Nieoficjalne informacje na ten temat pojawiają się dość często, ale sam producent zabiera głoś stosunkowo rzadko. Dlatego też warto się w tym miejscu na chwilę zatrzymać, tym bardziej, że Microsoft ma się czym chwalić. Okazuje się, że Windows 10 przekroczył już barierę 110 milionów aktywacji.

Biorąc pod uwagę, że premiera systemu miała miejsce pod koniec lipca jest to wynik naprawdę doskonały. Nie ma przy tym większego znaczenia fakt, iż w owych 110 milionach uwzględniono użytkowników programu Windows Insider, a także 8 milionów klientów biznesowych.

Miliard aktywacji Windows 10 w ciągu 2-3 lat, jaki zakłada sobie producent, wydaje się zatem coraz bardziej realny.

Źródło: arstechnica, techworm

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tomecek
  11
  Było pisane wiele razy: Windows 10 nie jest za darmo. Zamiast płacić pieniędzmi płacisz swoją prywatnością, wszystkimi informacjami o sobie.
  • avatar
   mutissj
   4
   Nie dziwie skoro na siłe system się aktualizował, 110 mln użytkowników są beta testerami : }
   • avatar
    TMStoke
    4
     Do autora:
    Proszę o sprecyzowanie wypowiedzi - czy chodzi o 110 mln. aktywacji, czy (!) 110 mln. urządzeń z działającym systemem Windows 10?
    W portalu dobreprogramy.pl, w artykule na ten sam temat czytamy: "System Windows 10 DZIAŁA już na 110 milionach urządzeń".
    Zaś na benchmark.pl czytamy: "Okazuje się, że Windows 10 przekroczył już barierę 110 milionów aktywacji."

     Dlaczego pytam? O ile wzmianka, że system wciąż działa mówi wszystkim wiele i daje nam olbrzymi obraz sytuacji, to wspominanie jedynie o aktywacji ma wartość tylko ZEROWĄ. Przypominam - raz aktywowany system mógł zostać usunięty z komputera i nie być więcej używany. Zatem taka statystyka zupełnie nie odzwierciedla stanu rzeczy - więc absolutnie nie jest wiarygodna. Nie jest niczym innym jak tylko plotką.
     Miliard aktywacji systemu Windows 10 w ciągu 2-3 lat nadal nie będzie świadczył o ogromie przedsięwzięcia, a wciąż będzie jedynie "ciekawostką przyrodniczą". Natomiast o sukcesie w realizacji będzie można mówić gdy będzie to miliard urządzeń z działającym OS Windows 10.
    • avatar
     sambaverde
     3
     Było darmo to się wzięło... ;)
     • avatar
      apuk666
      2
      Windows 10 jest dość inwazyjny dlatego osiągnął taki wynik. Tym już microsoft się nie pochwalił.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Co 10 Milionów aktywacji będzie informacja na wszystkich forach społecznościowych i cholera wie jeszcze gdzie, że Wingroza 10 jest coraz bardziej popularna. Masakra
       • avatar
        mich64
        1
        Znaczy gdyby nie gracze z gimbazy tych 110 mln by nie przekroczył. Ludzie przecież 10 to powinna być już vista zaraz po xp a nie jakieś tam wersje pośrednie będące poletkiem doświadczalnym microsoftu. Zresztą jako człowiek pracujący na komputerze a nie grający, żadnych sensownych zmian od czasu xp w tym systemie nie widzę. Marketingowy bełkot zrobił jednak swoje. Gdyby nie brak wsparcia producentów sprzętu Linux od dawna byłby realnym konkurentem ms. I tak oto muszę się męczyć z tym g...... bo na maca mnie nie stać.
        • avatar
         kitamo
         0
         A dokładnie, za darmo to wiele osob przeskoczyło.
         Jest nadzieja ze faktycznie doczekamy sie gier na DX12 szybciej niz jak to mialo miejsce w przypadku poprzednich systemow.
         • avatar
          Sova30
          0
          Zanim znowu zacznie się burza po tytułem " Nie przechodzę, bo win 10 mnie szpieguje i wyciekają moje DANE" proszę mi w końcu napisać JAKIE KONKRETNIE DANE wyciekną z mojego komputera po zainstalowaniu tego systemu?
          Za każdym razem piszę coś podobnego po artykułami związanymi z win 10 i jeszcze nikt mi nic nie napisał, więc proszę nie pisać bzdur tylko napisać KONKRETNIE i SZCZEGÓŁOWO jakie to są dane, które mają wyciekać z mojego komputera, zdjęcia, pliki tekstowe, filmy, maile. JAKIE?
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Zainstalowałem Windows 10 na laptopie Lenovo G770 z dyskiem SSD Samsung 850 EVO, komputer uruchamia się aż 90 sekund!!!