• benchmark.pl
 • Windows 8
 • Nie wszystkie komputery i tablety z Windows 8 uruchomią aktualizację Windows 8.1 Blue Preview
Systemy operacyjne

Nie wszystkie komputery i tablety z Windows 8 uruchomią aktualizację Windows 8.1 Blue Preview

przeczytasz w 2 min.

Firma Microsoft po udostępnieniu Windows 8.1 w wersji Preview zapowiedziała, że nie każdy będzie mógł ją zainstalować.

windows 8.1 preview wygląd start nie każdy pc i tablet zgodny

Debiut wersji Windows 8.1 Blue Preview już za nami, mimo wszystko w dalszym ciągu wiele osób nie mogło dokonać aktualizacji obecnego Windows 8 do testowej wersji Blue. Dodatkowo po wydaniu wersji Preview okazało się, że nie wszystkie komputery i tablety pracujące obecnie pod kontrolą systemu Windows 8 i RT będą w stanie uruchomić Windows 8.1 Blue.

Aktualizacja, która pojawiła się na konferencji Microsoftu zatytułowanej Build, wywołała ogromne zainteresowanie użytkowników oraz wszelkich mediów. Użytkownicy oprócz możliwości sprawdzenia jak prezentują się w akcji nowe wersje popularnych aplikacji i nieco usprawnionego działania systemu mają również możliwość przetestować nowe funkcje.

Co prawda system wciąż oficjalnie nie jest dostępny w postaci obrazów ISO dla wszystkich, te mają zostać udostępnione w ciągu najbliższych minut lub godzin to jednak zainteresowani nim mogą dokonać aktualizacji za pomocą sklepu Windows, lub pobrać go z witryny TechNet, która jednak jest przeznaczona dla subskrybentów.

Wracając jednak do głównego tematu, firma Microsoft zapowiadała, że system Windows 8.1 będzie sprawnie działał na wszystkich komputerach, które spełniają wymagania Windows 8 i ten system na nich działał poprawnie. Jak się okazuje, nie każdy komputer i tablet z systemem Windows 8 lub RT będzie w stanie uruchomić Windows 8.1 Blue – przynajmniej na razie.

windows 8.1 preview wygląc pc tablet smartfon

Otóż na blogu giganta z Redmond pojawił się wpis, w którym zawarto modele komputerów i tabletów, które, mimo iż spełniają wymagania Windows 8.1 to, jednak nie będą w stanie jego uruchomić.

Uwaga: Niektóre tablety i komputery z systemem Windows 8 oraz nowymi 32-bitowymi procesorami Intel Atom wymagają aktualizacji sterowników graficznych przed uruchomieniem Windows 8.1 Preview. Tablety i komputery, o których mowa to: Lenovo ThinkPad Tablet 2, ASUS VivoTab TF810C, HP Envy x2, HP ElitePad 900, Samsung Ativ Smart PC i Fujitsu Arrows Tab. Ściśle współpracujemy z firmą Intel oraz partnerami OEM, celem dostarczenia zaktualizowanych sterowników, które pozwolą na instantyzację systemu Windows 8.1 Preview.” - głosi wpis na blogu Microsoft.

Wynika z tego, że posiadacze powyższych urządzeń przynajmniej na razie mogą zapomnieć o uruchomieniu Windows 8.1 Preview. Wszystko za sprawą układów Intel Atom, które do działania z wersją Preview wymają koniecznie nowych sterowników, których firma Intel jeszcze nie dostarczyła, jednak jak zapewnia Microsoft – pracuje nad nimi.

Dodatkowo jak wskazał Microsoft, aktualizacji nie powinny instalować także osoby, które zainstalowały wcześniej w systemie Windows RT pakiet językowy „language pack”. Powód takiej decyzji, nie jest nam jeszcze znany, jednak wszystko wskazuje na wewnętrzny błąd, który uniemożliwia poprawne przeprowadzenie procesu aktualizacji. Niewykluczone, że błąd dotyczy także zwykłej wersji Windows 8.

Mamy nadzieję, że Microsoft szybko upora się z naprawą uniemożliwiających aktualizację błędów i wszyscy zainteresowaniu Windows 8.1 będą mogli wypróbować wersję Preview.

 

Źródło: Blog.windows, NeoWin

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Coś chyba nie tak z tymi atomami, ciagle sa problemy. To mozna instalowac win 7 a win 8 nie, to na odwrot zainstalujesz win 8 ale nie win 7. Teraz problem z poprawka do win 8, jedno cieszy ze na razie niby wina w sterownikach. A jak sie okarze ze nie bedzie sie dalo. To nie zbyt dobrze swiadczy o Intelu. Jedynie co udaje sie mu robic szybkie i wydajne procki do desktopu.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Windows 8 to największa porażka Microsoftu w historii. System jest znacznie gorszy od Milenium i Visty a te kafelki to nie rozwój ale cofanie się. Miejmy tylko nadzieje ze przy projektowaniu Windows 9, pczycisk start i normalny interfejs z Aero powrócą na dobre. Powinni zrobić wybór jak ktoś jest taki ułomny aby siedziec na kafelkach to sobie je włączy. My normalni użytkownicy chcemy interfejsu z Visty i 7.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Mi akurat windows 8 przypadł do gustu
    • avatar
     PACIK19
     1
     Ja dzisiaj postaram się jeszcze zdążyć zainstalować W8.1 :)
     Jak mi się uda to zrobię test porównawczy BF3 na Win7 i Win8.1..
     Wiecie może do kiedy licencja będzie aktywna? Gdzieś czytałem, że do stycznia. :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Windows 8.1 Blue Preview"
      czy
      "Windows 8.1 BSOD Preview"
      ? :D
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Stanowczo odradzam instalowanie W8.1 preview jako aktualizacji dla W8. To tylko wersja preview i nawet po pierwszych kilku godzinach pracy wychodza problemy z programami i sterownikami więc lepiej zainstalować sobie na osobnej partycji albo na maszynie wirtualnej.
       • avatar
        Konto usunięte
        -7
        Te kwadraty i brak menu start to chora sprawa.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Na laptopie,Lenovo G580 nie da się zainstalować,aktualizacji Windows 8.1 Blue Preview znowu porażka :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Niestety trzeba ,mieć też w miarę nowy procesor , mój amd x2 4400+ s.939 już nie wystarczy :-(
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Narzekacie że w windows 8 nie ma menu start czy tak trudno zainstalować program co przywaraca menu start :P.