Systemy operacyjne

Windows 8 będzie gotowy w kwietniu?

przeczytasz w 1 min.

System operacyjny Windows 8 może pojawić się już wiosną. Przynajmniej tak twierdzi Mary-Jo Foley, publicystka, która w branży słynie z dobrych kontaktów z firmą Microsoft. Jej zdaniem firma zmieniła rozkład jazdy swoich systemów i wersja RTM może być gotowa już w kwietniu przyszłego roku.

Logo systemu operacyjnego Microsoft Windows

Oznacza to, że jeszcze wcześniej powinna pojawić się darmowa wersja beta nowego systemu operacyjnego Windows, którą każdy będzie mógł przetestować. Powinno odbyć się to podczas wrześniowej konferencjiBUILD 2011, gdzie ma być zaprezentowana także przeglądarka Internet Explorer 10. Systemy operacyjne Windows w wersjach wczesnych (beta i RC) mają być dostępne w wersjach 32-bitowych i 64-bitowych. Nie wiadomo, czy pojawi się wersja RC dla komputerów z procesorami ARM.

W taktyce Microsoftu jest sporo racji, gdyż system zapewne pojawi się w sklepach w czerwcu bądź lipcu, a sierpień to największy czas kupowania komputerów, gdyż w tym czasie amerykańskie dzieci idą do szkół. Warto jednak zastanowić się, czy firma z Redmond nie powtórzy historii Visty, która została wydana za szybko, nie była dopracowana i przez to nie stała się rynkowym hitem.


Więcej o Windows 8:

Źródło: ZDnet

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Zabawne.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Coraz bardziej nas ograniczają i manipulują nami
   • avatar
    pomidor
    0
    Żaden nowy system nie jest potrzebny. Wystarczy wydać Win7 w wersji na ARM, zaś do obsługi tabletów stworzyć nakładkę podobną do Media Center, uruchamiającą aplikacje w .NET/Silverlight/HTML5, aby się nie uzależniać od CPU. Można tego dokonać w bardzo krótkim czasie.
    Jednak M$ chce tylko wyciągnąć kasę jak zawsze, i realizuje swoją taktykę małych kroczków za wielkie pieniądze (5% zmian za 100% nowej kasy, w liczbach).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     WTF. Microsoft zarzekał się, że win8 to będzie ostatni 32 bitowy system bo to spowalnia rozwój!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      u M$ zwykle co drugi system jest w miarę dobry, czyżby Win8 podzielił losy Milenium i Visty...