Oprogramowanie

Windows 8 z Windows App Store?

przeczytasz w 2 min.

W sieci pojawiła się kolejna nieoficjalna informacja poparta zdjęciem dotycząca Windows 8. Tym razem chodzi o zintegrowany z systemem App Store, w którym można będzie kupować gry oraz aplikacje.

O tym, że Microsoft chciał zintegrować w nowym systemie sklep z  aplikacjami przypominający App Store od Apple wiemy już od połowy ubiegłego roku. Wówczas źródłem danych były slajdy z prezentacji Microsoftu, które trafiły do internetu. Jednak do tej pory nie wiedzieliśmy jak sklepik będzie wyglądał. Teraz już wiemy.

Warto przeczytać:
Diametralne zmiany w interfejsie Windows 8
Windows 7 dogania popularnością XP

Do sieci trafił zrzut ekranowy przedstawiający usługę nazywającą się po prostu Windows App Store. Właśnie tak, a nie inaczej nazwano usługę, pomimo nierozstrzygniętej sądowej walki z Apple o prawo do wykorzystywania znaku towarowego „App Store”.

Na pierwszy rzut oka Windows App Store przypomina swojego starszego brata od Apple. Mamy tu wyszukiwarkę aplikacji, podział na kategorie, najpopularniejsze i najnowsze aplikacje oraz historię naszych zakupów. Prócz tego możliwa będzie konfiguracja pobranych programów i gier z poziomu usługi sklepu. Z aplikacji, które są widoczne na załączonym obrazku widać, że oferta nie jest specjalnie bogata. Prócz produktów Microsoftu mamy tu jeszcze Operę 11 oraz Angry Birds, które trafiły chyba już na wszystkie możliwe platformy. Oznacza to jednak, że sklep Microsoftu mogłby być otwarty na wszelkie aplikacje, również w kategoriach, w których umieszczane produkty niejako godzą w interes firmy. Przykładem jest tu właśnie Opera.

Ciężko rozpisywać się specjalnie nad pojedynczym obrazie, jednak pojawiły się podejrzenia, że Windows App Store uruchomiono pod kontrolą systemu Windows 7. Być może ma to związek z wczesną jeszcze kompilacją Windows 8, choć dostępność sklepu z aplikacjami dla posiadaczy systemu, który niedługo stanie się najpopularniejszy na świecie, byłaby miłą niespodzianką. Czekamy na oficjalne informacje.
 

Źródło: Engadget

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  App Store?
  • avatar
   Gakudini
   0
   Nazwa jest wymyślona, żeby się procesować z Apple. Niezależnie od wyniku w sądzie reklama będzie super skuteczna. Koszty ewentualnego odszkodowania już są wpisane w budżet kampanii promocyjnej :)