Telefony

Windows Phone 7 też nas szpieguje

przeczytasz w 1 min.

Android oraz iOS szpiegują nas, wiedzą o tym wszyscy, którzy interesują się tematyką IT. Wiadomość ta obiegła wszystkie możliwe serwisy technologiczne, warto więc teraz zastanowić się, czy Windows Phone 7 również stara się nas śledzić.

Warto przeczytać:
Windows 8 z Windows App Store?
Przecieki Windows 8 opłacają się Microsoftowi

Jeżeli nurtuje was ten temat, musimy was zasmucić. Niestety także mobilny system Microsoftu dopuszcza się tego procederu. Jednak zanim wyjmiecie z kieszeni swoje telefony i wyrzucicie je przez okno, doczytajcie tego newsa do końca. Na szczęście tą funkcję da się całkowicie wyłączyć.

By to zrobić wystarczy kliknąć start, przejechać w lewo i wybrać Ustawienia. W ustawieniach lokalizacji możemy wybrać zablokowanie pobierania naszej lokalizacji. W tym momencie nasz telefon przestaje być szpiegiem i nie ma żadnych informacji na temat naszej lokalizacji. W tym momencie przestaje być naszym szpiegiem  i na polu naszej prywatności staje się o wiele lepszy od iOS oraz Androida.


Microsoft nie chce powiedzieć, ile danych jest przechowywanych na telefonch z jego systemem i jak długo się tam znajdują. Miejmy nadzieję, że sprawdzą to sami użytkownicy, tak jak miało to miejsce w przypadku Androida.

Przejmujecie się szpiegowaniem was przez smartphone'y, czy jednak uważacie to za kaczkę dziennikarską?

Źródło: Huffington Post

Polecamy artykuły: 
 
AMD Radeon HD 6450, HD 6570, HD 6670 - tanie, ciche i oszczędneSamsung RF511 - wydajny, stylowy i z technologią OptimusApple iPad 2 Wi-Fi 16 GB - zdecydowanie lepszy niż poprzednik

 

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sirek
  0
  A jak ze szpiegowaniem w Blackberry?
  • avatar
   TheSpeed
   0
   Niedługo się okaże, że moja mikrofalówka też mnie szpieguje :>
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja nigdy nie zwracam uwagi na takie "pierdoły", i szczerze mówiąc - niech mnie szpiegują, mam to gdzieś.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak ukradną telefon, to takie szpiegowanie wtedy wyjdzie na dobre. W sumie to co to da, że Google będzie wiedzieć gdzie jestem? Poza statystykami i reklamami? Reklamy w Androidzie aż tak nie przeszkadzają (jeden banner umieszczany lub nie w programie, często w miejscu gdzie np. nie było pomysłu żeby wrzucić jakąs opcje itp). Jak komuś przeszkadzają to zawsze można wyłączyć zawsze za pomocą aplikacji firm trzecich, ba, nawet w markecie są takie programy.
     • avatar
      okar19
      0
      czemy forum nie dziala ?
      • avatar
       jacy4
       0
       Na pewno to nie jedyny mechanizm szpiegujący w WP7. Tak samo jak w Windowsie XP nawet piesek od szukania wysyła dane o tym co aktualnie szukamy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        No cóż.. MS podał, że dane te wysyłane są na jego serwery, gdzie są przechowywane (oczywiście za zgodą użytkowników, którzy nic nie wiedzieli, a zatem nic nie zmieniali). Jeżeli to prawda to stwierdzenie "na polu naszej prywatności staje się o wiele lepszy od iOS oraz Android" byłoby co najmniej bezpodstawne...
        • avatar
         belliash
         0
         A takie bylo gadanie jakie to IOS i Android sa niedobre ;)
         A tak swoja droga - w Androidzie takze sa takie ustwienia - pozwalajace na wylaczenie pobierania lokalizacji. Pyta o to zreszta przy pierwszym uruchomieniu. Wiec jak autor artykulu moze napisac ze Windows jest lepszy skoro Android jawnie o to pyta przy 1 wlaczeniu, a Windows nie? :>
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Symptomatyczne: wszystkie produkty pochodza z USA.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Nie ma to jak stary, dobry Symbian :). Coraz bardziej przekonuję się, żeby kolejnego smartfona mieć właśnie z Symbianem (tym razem z "trójką") na pokładzie. Mam nadzieję, że za pół roku (jak skończy mi się umowa) będę mógł wziąć w jakiejś promocji Nokię E7.
           • avatar
            0
            Ale to normalne przy wszelkiej maści usługach lokalizacyjnych. Te dane muszą zostać gdzieś zapisane. BTW... podobnie jest z routerami czy AP: ttp://samy.pl/androidmap/ można sprawdzić z dokładnością do kilkunastu metrów położenie danej stacji. Ameryki nie odkrywam bo z dobre 8 lat temu latałem z GPSem i laptopem po mieście rejstrując ślady i zasięgi WiFi... Jeśli chodzi o "szpiegowanie" to Apple już się na ten temat wypowiedziało: http://www.apple.com/pr/library/2011/04/27location_qa.html
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             To dobrze, że da się wyłączyć :) Ale sam smartphone powinien zapytać na wstępie użytkownika, czy chce pozostawić taka funkcje domyślnie włączoną.
             Oczywiście jest instrukcja, regulamin... Ale gdyby, to było kilka podstawowych punktów do zapoznania się - do czemu nie:) Niestety, często to dziesiątki różnych podpunktów - niekoniecznie w języku ojczystym.
             Kupuję telefon, włączam i to ma działać. Nie studiować kodeks prawny kilka dni, żeby wiedzieć co moje urządzenie robi bez mojej wiedzy, nie na tym to polega...
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              A ja się przyczepię do pisowni: "tą opcję"? Niech mnie krytykują, ale poprawnie po polsku jest: "Tę opcję". Proszę poprawić i się nauczyć :)