Systemy operacyjne

Microsoft ujawnia datę premiery Windows Phone 8.1

przeczytasz w 1 min.

Producent dość długo zwlekał z ujawnieniem informacji na temat tego, kiedy udostępniona zostanie finalna wersja systemu.

Windows Phone 8.1 system

Chociaż mobilne okienka Microsoftu cały czas mają wielu przeciwników, to nie można odmówić im tego, że systematycznie się rozwijają. Nawet jeśli prześmiewcy za nic mają to, co przyniesie Windows Phone 8.1, to dla osób czekających na nadejście nowej wersji systemu jej debiut będzie ważnym wydarzeniem. Pytanie o datę premiery pozostawało bez odpowiedzi, ale właśnie się to zmieniło.

Windows Phone 8.1 jest już wprawdzie dostępny, ale jedynie w wersji deweloperskiej. Producent dość długo zwlekał z ujawnieniem informacji na temat tego, kiedy udostępniona zostanie finalna wersja systemu, przygotowana już pod kątem każdego z urządzeń dostępnych na rynku. Wreszcie się tego dowiedzieliśmy.

Datę premiery Windows Phone 8.1 wyznaczono na 24 czerwca. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, jak długo nowy system wspierany będzie przez producenta. Wedle ujawnionych informacji aktualizacje pojawiać mają się przez 36 miesięcy.

"Firma Microsoft będzie udostępniać aktualizacje dla systemu operacyjnego, w tym aktualizacje zabezpieczeń, przez co najmniej 36 miesięcy od daty rozpoczęcia cyklu pomocy technicznej. Te aktualizacje będą przyrostowe, czyli każda kolejna będzie bazować na aktualizacji ją poprzedzającej."

Windows Phone 8.1 system data premiery

Trochę czasu zatem jeszcze mamy, ale czekać chyba warto, ponieważ recenzje wspomnianej deweloperskiej wersji są naprawdę dobre, a zatem nie inaczej powinno być przy finalnym produkcie.

Źródło: phonearena, windowsphoneturkiye

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hedrox
  8
  Czas wsparcia WSZYSTKICH smartfonów z WP8 to tylko kolejny argument potwierdzający wyższość WP nad Androidem. Jak ja się cieszę, że kupując kolejny telefon zdecydowałem się postawić na Lumię nie na kolejną mydelniczkę Szajsunga.
  • avatar
   dolohow
   0
   Strasznie długo trzeba czekać na wszystkie te aktualizacje Microsoftu :(
   • avatar
    Dragonik
    -1
    A sex to znaczy płeć czyli coś nie halo:)
    • avatar
     Arved
     -2
     Ciekawi mnie czy i dla użytkowników z Polski pojawi sie w czerwcu. Gdzieś czytalem, że Cortana będzie dostępna dopiero w 2915 :(
     • avatar
      pawelj5
      0
      Używam wersji deweloperskiej i przyznaję, ze WP 8.1 nareszcie działa tak jak powinien. Szkoda tylko że tyle trzeba było na to czekać.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Żeby ona jeszcze wiedziała, co mówi... Pytam ją o "sex" a ona do mnie, że 100 bucksów.