Internet

Kontroluj wszystkie chmury z jednego miejsca dzięki ZipShare od WinZip

przeczytasz w 1 min.

Interesujące narzędzie w fazie Beta.

ZipShare

Nie jest tajemnicą, że usługi chmurowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym zresztą dziwnego – dają nam sporo dodatkowego miejsca na pliki, a także zwiększają łatwość dostępu i mobilność. Coraz większa liczba użytkowników decyduje się na takie rozwiązania, a wielu z nich korzysta z więcej niż jednej platformy. Specjalnie z myślą o tych ostatnich powstało nowe ZipShare.

Firma WinZip od wielu już lat oferuje menedżer archiwów .zip, który umożliwia odciążenie dysku twardego komputera. Teraz rozszerzyła ona swoje możliwości dzięki nowemu narzędziu ZipShare dostępnemu z poziomu przeglądarki internetowej – aktualnie w wersji Beta. Za jego pomocą użytkownicy mogą zarządzać plikami przechowywanymi na platformach chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive, OneDrive itp.

Za pośrednictwem strony ZipShare możemy automatycznie umieszczać pliki w chmurowych serwisach – są one automatycznie kompresowane i mogą być chronione hasłem. Co więcej, platforma umożliwia też udostępnianie za pomocą adresów URL oraz śledzenie pobrań (o ile oczywiście mamy zamiar oddać te pliki do użytku publicznego).

Dostęp do wszystkich plików równa się możliwość łatwego nimi zarządzania. To z kolei oznacza, że nie tylko możemy je dodawać, usuwać czy edytować, ale nawet przenosić pomiędzy różnymi platformami.

Aktualnie narzędzie ZipShare znajduje się w fazie Beta i wszystkie zaawansowane usługi dostępne są zupełnie za darmo. W momencie udostępnienia finalnej wersji będziemy musieli się jednak liczyć z miesięcznym abonamentem na poziomie 10 dolarów.

Źródło: Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciężko jest kontrolować wiele chmur na raz.