Internet

Wire: następca komunikatora Skype?

przeczytasz w 2 min.

Wire to – jak określają ją sami twórcy – „nowoczesna sieć komunikacyjna", która zapewnia "proste, piękne rozmowy".

Wire

Wire to – jak określają ją sami twórcy – „nowoczesna sieć komunikacyjna”, która może być następcą Skype’a. Zdaję sobie sprawę z tego, że to dość odważne stwierdzenie, jednak trzeba mieć w tym przypadku świadomość, że swoje poparcie (jak i wsparcie finansowe) dla tego projektu przekazał współzałożyciel tego jednego z najpopularniejszych obecnie komunikatorów audio/wideo na rynku, Janus Friis.

Komunikator Wire zapewnić ma „proste, piękne rozmowy” z poziomu tak urządzeń mobilnych, jak i komputerów. I choć zapowiedź ta właściwie nie różni się niczym od dziesiątek innych, wystarczy rzut oka na screeny i już wiadomo o co chodzi. Ekipa złożona z 50 osób z 23 państw stworzyło komunikator, który umożliwia nie tylko proste prowadzenie rozmów tekstowych i audio, ale też dzielenie się zdjęciami, muzyką czy filmikami.

Friis wsparł projekt Wire. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, że współzałożycielem i dyrektorem generalnym ekipy jest Jonathan Christensen, który w latach 2006-2012 pracował właśnie nad Skype’em. Poza tym w zespole znajdują się także weterani z takich firm jak Apple, Nokia czy Microsoft.

Wire screeny

„Zastanawialiśmy się jak powinna wyglądać i działać nowoczesna komunikacja. Co zrobić, by wyciągnąć maksimum z najnowszych urządzeń i czerpać korzyści z chmurowych technologii. Jak dostarczyć coś, co będzie proste, bardzo użyteczne i naprawdę piękne” – zapowiedział Jonathan Christensen.

„Skype został uruchomiony przeszło dziesięć lat temu” – mówi Janus Friis. – „Wiele się od tego czasu zmieniło. Jesteśmy przyzwyczajeni do darmowych połączeń i wiadomości tekstowych, a nasze komputery chowamy teraz do kieszeni. Nadszedł czas, by stworzyć najlepsze narzędzie komunikacji, które będzie równie piękne, co użyteczne”.

Program Wire dostępny jest za darmo. Z czasem jednak pojawią się opcje Premium, o czym na razie nie wiadomo zbyt wiele. Już teraz użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android (4.2+) i iOS (8+), a także OS X-owcy (10.9+) mogą pobrać aplikacje na swój sprzęt. Wersja przeglądarkowa powinna natomiast pojawić się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.


Pobierz Wire na iOS

Pobierz Wire na Android

Pobierz Wire na OS X

Źródło: VentureBeat, Wire

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PL_SBX
  5
  A może lepiej gdyby microshit dałby możliwość używania własnych komunikatorów które by potrafiły korzystać z sieci skype? Klient skype to jedyny problem u skype.
  • avatar
   Bosman
   1
   "Wire to – jak określają ją sami twórcy – „nowoczesna sieć komunikacyjna”, która może być następcą Skype’a. Zdaję sobie sprawę z tego, że to dość odważne stwierdzenie"
   Cóż, nic nie jest dane raz na zawsze. Nawet jeśli Skype jest niezwykle popularny, to nie znaczy, że nic nie jest w stanie zająć jego pozycji. Takich przykładów było wiele, m. in. w komunikatorach właśnie.
   • avatar
    mat_swat
    0
    Kiedys popularny system miał program netmeeting. Dzis ktos powinien pomyslec czy nie zintegrowac takich aplikacji z np. przegladarka czy klientem poczty.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Kiedyś popularny system miał program net meeting. Dziś ktoś powinien pomyśleć nad nowoczesna system do nauka na skype razem z Preply http://www.pulshr.pl/edukacja/wykwalifikowani-nauczyciele-sa-wazniejsi-od-nowoczesnych-technologii-edukacji,28805.html