Filmy / seriale / VOD

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z zamrożonymi ocenami. Prime Video walczy z botami i trollami

przeczytasz w 1 min.

Legenda prozy Tolkiena stawia twórców jej adaptacji w obliczu nie lada wyzwania. Niektórym nie trzeba wiele, aby oceniać efekt ich pracy na samym wstępie. Amazon Prime Video zdecydowało się więc na podjęcie zdecydowanego kroku – 72-godzinne opóźnienie ocen “Pierścieni władzy”.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z 72-godzinnym opóźnieniem recenzji

Celem wspomnianego zabiegu jest odfiltrowanie skrajnych, nieuczciwych opinii, niejednokrotnie formułowanych jeszcze przed seansem udostępnionych odcinków. Przypomnijmy, że dwa pierwsze z nich zadebiutowały zaledwie wczoraj.

Cały mechanizm sprowadza się do “zamrożenia” ocen na 72 godziny od daty premiery. Czas ten zostanie najprawdopodobniej wykorzystany, w celu weryfikacji czy komentatorzy rzeczywiście zapoznali się z tytułem, czy też ich działanie nastawione jest na nieuczciwe umniejszanie produkcji. Opinie formułowane przez grono widzów zostaną upublicznione po upływie tego czasu. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – pozostałe oceny

Mimo zamrożenia ocen na Amazon Prime Video “Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” gromadzi na swoim koncie recenzje w ramach pozostałych platform. Nie do przeoczenia jest rozdźwięk, do jakiego dochodzi tam między ocenami krytyków i widowni. Dostrzegalna jest również silna reprezentacja najbardziej skrajnych opinii. 

Na tę chwilę krytycy obecni na Rotten Tomatoes wystawili serialowi 84% pozytywnych opinii, w przypadku użytkowników odsetek ten wynosi zaś zaledwie 36%. Średnia na IMDb to 6,2/10 na podstawie przeszło 42 000 ocen, spośród których to te najwyższe (33,1%) i najniższe (25,4%) dominują pozostałe. Na rodzimym Filmwebie średnia uplasowała się z kolei na poziomie 4,2/10 na podstawie 2448 ocen. 

Dane te jednoznacznie obrazują podział wśród recenzentów. Jego linia najczęściej dotyczy wyborów castingowych oraz relacji serialu do literackiego pierwowzoru

A Wy, jak oceniacie zabieg Prime Video? Jesteście już po seansie odcinków otwierających “Pierścienie Władzy”?

Serial można obejrzeć po zapisaniu do usługi Prime - wciąż dostępny jest bezpłatny, 30-dniowy okres próbny:

Źródło: Variety, Amazon Prime Video

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  19
  Ja chętnie zobaczyłbym film w którym niebieskooki Aryjczyk wciela się w role Nelsona Mandeli :)
  • avatar
   BariGT
   16
   No przeciez nie napisza prawdy, że z Tolkienoskiego arcydzieła zrobili lewackiego gniota z postaciami zupełnie odbiegającymi od opisów w książce aby tylko były niebiałe. Fandom Tolkiena na to nie poszedł i wdeptał babola w ziemie w każdej recenzji. Myśleli, że przewalą swoją narracje jak z Wiedzminem, bo stoją za nimi miliardy, media i lobby. No ale sie przeliczyli bo Fani Tolkena to puryści i sa ich miliony i zwyczajnie na to nie pójdą.
   • avatar
    Lukasxxz
    13
    No, w końcu recenzje nie powinny odbiegać od ustalonej normy. Wszystko poniżej 8/10 to rasizm i trzeba wycancellować.
    • avatar
     Bruce
     13
     Na IMDB wszystkie recenzje poniżej 6/10 są kasowane... serio.
     A jak nie wszystkim wiadomo - IMDB należy do Amazona :)
     • avatar
      Hrakiri
      7
      Heheh jak by tego nie zrobili to ocena była by 2 i już widać właśnie jak wygląda manipulacja i cenzura niewygodnych wypowiedzi
      • avatar
       JaYmZ
       4
       Myślałem, że pęknę ze śmiechu, jak zobaczyłem Zenka Martyniuka w roli elfa. Czekam aż pojawi się Sławomir, polewający się szampanem w Mordorze.
       • avatar
        KENJI512
        4
        Masa ocen tylko 1/10 - to fałszywe komentarze, atak

        Masa ocen tylko 10/10 - wszystko w porządku
        • avatar
         bbenn
         1
         nowa lewacka wolność słowa - dno i metr mułu
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Nie jestem rasistką ale asfalt powinien leżeć na ziemi i być dobrze dociśnięty.
          • avatar
           ziloth
           0
           Po obejrzeniu 2ch odcinków...moje refleksje...najlepiej krasnoludów zrobiono,(ta żonka z bokobrodami). A co do elfów...masakra jakaś...wydali gazylion $,a nie potrafili znaleźć aktorów odpowiednich do tej roli? Brzydkie postaci, ciemne włosy, o skórze już nie wspomnę.. Jedynie Galadriela, ale 162 cm na elfkę? Do trylogii Jacksona się nie umywa...wg mnie oczywiście...na bezrybiu i rak ryba, prawda?
           • avatar
            Użytkownik101
            0
            Właścicielem Imdb jest Amazon no i jest im a że usuwają niewygodne oceny https://www.donald.pl/artykuly/ngfGkBD4/internauci-podejrzewaja-ze-serwis-imdb-nie-pozwala-na-krytyke-wladcy-pierscieni-amazona?fbclid=IwAR0QM_GN_x0tBrCf_1-9C-cAXrmDAJByr68WGfMrDAcxJQhjgeAUxSrft5I