Ciekawostki

Wonder Woman - jeśli zastanawiasz się, czy iść do kina, idź

przeczytasz w 1 min.

Sądząc po recenzjach, Wonder Woman to jeden z najlepszych filmów tego roku i gratka dla miłośników superbohaterów (a przede wszystkim superbohaterek).

W piątek na ekrany polskich kin trafił film Wonder Woman – pierwsza pełnometrażowa produkcja z tą superbohaterką w roli głównej. I nie ma co się oszukiwać, wyszło naprawdę dobrze.

Wonder Woman w reżyserii Patty Jenkins i z Gal Gadot w roli protagonistki to najwyżej oceniany film Warner Bros. w tym roku. Średnia ocen na poziomie 7,6/10 to rewelacyjny wynik (a oceny użytkowników są jeszcze wyższe), który jest efektem dobrego balansu poszczególnym elementów i cech tej produkcji – humoru i powagi czy akcji i opowieści.

Film o najpotężniejszej spośród superbohaterek nie tylko cieszy się świetnymi recenzjami, ale też daje nieźle zarobić amerykańskiej wytwórni. Zakładano, że superprodukcja, która pochłonęła 149 milionów dolarów na otwarcie osiągnie przychód na poziomie 65 milionów dolarów, a tymczasem wynik okazał się zdecydowanie większy i przekroczył okrągłą „stówkę”.

Tym samym jest to najlepsze otwarcie w historii Stanów Zjednoczonych dla produkcji wyreżyserowanej przez kobietę i pierwsze przekraczające 100 milionów dolarów. Wonder Woman jest też jak dotąd najwyżej ocenianym filmem z serii DC Extended Universe. 

Zostawiamy was z ostatnim zwiastunem:

Źródło: Metacritic, Box Office USA. Foto: Warner Bros. Entertainment Inc. and Ratpac-Dune Entertainment LLC

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ifeelveryblah
  3
  Średnia z ocen na ten moment wynosi 8.3 z 53612 głosów. Myślę, że mało kogo obchodzą średnie z ocen od "krytyków" filmowych.
  Byłem i uważam, że jest dużo lepszy od tych filmów Disneya.
  • avatar
   raffal81
   2
   Jakby tak porównać filmy DC do MARVELA to biednie biednie, ale jak WONDER WOMAN dostała takie dobre noty, to z chęcią obejrzę ;]
   • avatar
    kitamo
    0
    yyyy, fabularnie to bieda.
    Ostatni mocny film z DC to był man of steel.

    jednak cała postac Wonder Woman to taka trochę karykatura na tle innych bohaterów DC więc nie ma się co dziwić.
    Nota 8,3 może mowic jedynie że albo jest to film dobry albo bardzo zły w zaleznosci od grupy docelowej.
    • avatar
     darioz
     0
     Jak Wonder Woman pokaże cycki to pójdę do kina!
     • avatar
      Snack3rS7PL
      -4
      "Tym samym jest to najlepsze otwarcie w historii Stanów Zjednoczonych dla produkcji wyreżyserowanej przez kobietę"

      Tak się zastanawiam, jesteście poprawni politycznie, a mimo to spychacie kobietę zawsze do jej środowiska naturalnego czyli... kuchni, takiej niekonsekwencji niestety pełno.
      • avatar
       Konto usunięte
       -6
       Nigdy mnie nie fascynowały filmy na podstawie komiksów,rozumiem że są ludzie sfiksowani na tym punkcie,ja wolałbym po raz enty obejrzeć władce pierścieni niż to coś :)