Internet

25 proc. Internetu opiera się na WordPressie

przeczytasz w 1 min.

Co czwarta strona w Internecie wykorzystuje system zarządzania treścią WordPress.

WordPress

To kamień milowy dla WordPressa. Według najnowszych statystyk W3Techs jedna na cztery strony aktywne obecnie w Internecie działa w oparciu o ten właśnie bezpłatny system zarządzania treścią (CMS).

Jest to ogromny sukces, tym bardziej że w ciągu ostatnich pięciu lat żaden inny system nie mógł pochwalić się takim rezultatem. Jakby tego było mało, aż 58,7 proc. wszystkich stron, które korzystają z jakiegokolwiek CMS-a opartych jest właśnie o WordPress.

Na szczególną uwagę zasługuje również dynamika wzrostu popularności WordPressa. Jeszcze w 2011 roku z tego systemu zarządzania treścią korzystało jedynie 13 proc. stron internetowych, a na początku ubiegłego roku – 21 proc. 

Osoby stojące za WordPressem nie zamierzają ponadto zwalniać tempa. – „57 proc. stron internetowych nadal nie korzysta z żadnego dającego się zidentyfikować systemu zarządzania treścią. Widzimy tutaj dużą szansę na wzrost naszej popularności”.

Gdzie znajduje się konkurencja WordPressa? Cóż, daleko w tyle. Plasująca się na drugim miejscu Joomla „napędza” jedynie 2,8 proc. stron internetowych, a trzeci Drupal – zaledwie 2,1 proc. Jeśli wolicie zestawienia graficzne, oto ono:

CMS udział

Źródło: VentureBeat, W3Techs. Foto: Paul Sawers/VentureBeat

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  5
  None jest całkiem popularny :p
  • avatar
   raffal81
   2
   Sam korzystam, wcale się nie dziwię, bajecznie łatwe zarządzanie, multum pluginów i inych bajerów ;)
   • avatar
    Ladros
    1
    Nie dziwota, bardzo prosty w obsłudze i łatwy do zarządzania.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Wydaję mi się, że tytuł jak i pierwsze zdanie nie są do końca prawdziwe. Opisałem ten problem akurat dzisiaj na blogu:
     http://wp-info.pl/czy-na-pewno-potrzebuje-wordpressa/
     Większość tych statystyk opiera się na milionie najpopularniejszych witryn, więc stwierdzenie, że "25 proc. Internetu opiera się na WordPressie" jest raczej nadużyciem.
     • avatar
      Kenjiro
      0
      Mimo wszystko wolę Drupala, może nie jest taki prosty, ale daleko bardziej elastyczny, nawet pisanie własnych modułów jest dość proste. Obawiam się tylko, że wersja 8 zepsuje cały ekosystem wcześniej zbudowany...
      • avatar
       jkaminski
       0
       Popularność WordPress będzie rosnąć. Tym bardziej, ze dla tego CMS są dużo fajnych dodatków i szablonów, które często dostępne za darmo. Jak tutaj http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/