• benchmark.pl
 • Gry
 • Dziś premiera World War Z - rozpoczęła się apokalipsa zombie
Gry

Dziś premiera World War Z - rozpoczęła się apokalipsa zombie

przeczytasz w 1 min.

Od dziś na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One można pokazywać zombiakom, gdzie jest ich miejsce. Na rynku zadebiutowała gra World War Z.

Nowy Jork, Jerozolima, Moskwa i Tokio to miasta, w których trzeba zrobić porządek z plagą nieumarłych. I to jest nasze zadanie, z którym nie powinniśmy zwlekać – właśnie dziś rozpoczęła się bowiem apokalipsa zombie w grze World War Z.

World War Z: premiera gry

Dziś, 16 kwietnia, miejsce ma oficjalna premiera gry World War Z. Najnowsze dzieło studia Saber Interactive (które w przeszłości dało nam między innymi TimeShift i Inversion) dostępne jest w trzech wersjach. Pecetowa (w Epic Games Store) kosztuje 89 zł, na PlayStation 4 (w PlayStation Store) – 169 zł, a na Xbox One (w Microsoft Store) – 170 zł bez grosza.

Co to w ogóle jest World War Z? To kooperacyjna strzelanina trzecioosobowa, w której gracze stają do walki z hordami zombiaków (których na ekranie równocześnie występują dziesiątki albo i setki). Kluczem do sukcesu w każdym z 12 rozdziałów jest współpraca i odpowiednie wykorzystanie umiejętności i uzbrojenia poszczególnych bohaterów. Do wyboru jest sześć klas (Miotacz Kul, Ludzkie Inferno, Siekacz, Lekarz, Kombinator lub Eksterminator)…

Podczas rozgrywki będzie trzeba wykazać się zręcznością i sprytem – niezależnie od tego, w jakim trybie będziemy się bawić (a twórcy przygotowali ich kilka, na czele z kampanią oraz zmodyfikowanymi wariantami Domination, Deathmatch i King of the Hill). Jeżeli jesteście ciekawi, jakie konkretnie są założenia rozgrywki i jak się ona prezentuje, to koniecznie zerknijcie na ten materiał:

„Ludzkość jest na skraju wymarcia – czytamy w opisie – nieprzerwanie rozprzestrzenia się apokalipsa nieumarłych. W obliczu końca świata nieliczni zbierają się razem, by zwalczać hordę. Prowadź bitwy z setkami zombi, próbuj przetrwać w różnych miejscach świata, kierując wyjątkowymi drużynami i rośnij w siłę”. I to już wszystko, co powinniście wiedzieć, a na dole czeka nas was jeszcze premierowy zwiastun.

Źródło: Saber Interactive, Focus Home Interactive

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  2
  O takie FPS to ja rozumiem! Nareszcie akcja i setki przeciwników, a nie kucanie za jakimiś murkami.

  Pytanie, czy rozgrywka będzie urozmaicona. Prucie z kałacha do identycznych zombiaków może się szybko znudzić. Jak dotąd nikomu nie udało się osiągnąć takiej grywalności, jak twórcom serii Serious Sam :?
  • avatar
   Chong-li
   1
   Nastała moda na Hordy Zombie najpierw World War Z a za moment Days Gone,ciekawe kiedy ludziom się znudzą żywe trupy do zabijania lub czy się już nie znudzą i będzie to nieodłączny element subkultury graczy.
   • avatar
    HegemoN
    -1
    Rok 2005 Starship Troopers pierwsza gra, w której pamiętam ilość przeciwników. Może niezbyt mądrych ale ilość. O to w tej grze chodziło. 20Pln 14 lat temu i zabawa na dobre 10-15h i walka o przetrwanie, dalej jest super tylko grafika twarzy najbardziej boli po oczach