Gry

WoW: Sprawdź dwa razy zanim klikniesz

przeczytasz w 1 min.

Popularna gra online World of Warcraft ma już ponad 10 000 000 graczy na całym świecie. Niestety wraz ze wzrostem liczby graczy wzrasta liczba oszustów.

Eksperci ds zabezpieczeń szacują, że ma ona  również setki fałszywych stron, których celem jest kradzież loginu graczy a następnie nieuczciwe pozyskanie posiadanych przez nich broni i złota. Większość fałszywych domen łatwo jest rozpoznać np. takich jak wor1dcfwarcraft.com?, ale niektóre niezwykle trudno jest odróżnić od tej prawdziwej jak np. worldrofwarcraft.com ( w tym wypadku jest o jedną literę „r” za dużo).

Dostęp do kont graczy jest potrzebny cyberprzestępcom do uzyskiwania korzyści finansowych. Nielegalnie pozyskane złoto i broń są następnie wystawiane na sprzedaż na aukcjach on line. Cena wirtualnych dóbr jest podawana w zupełnie realnej walucie.

Zainteresowanych zakupem jest wielu, na co wskazuje ilość sprzedających, jak również sposób  prezentowania i pozycjonowania ich oferty w wyszukiwarce.

Źródło: F-Secure

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jak ktoś kupuje złoto od farmerów, to nic dziwnego, że potem mu konto wykradną. Takim ludziom nie powinno się współczuć, bo niszczą grę.

  • avatar
   Konto usunięte
   0
   'Obrazuje to screenshot przesłany w załączniku.' - albo screenshot albo bez tego zdania :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    kto gra w wowa? ;d

    ja mam u siebie F-Secure'a IS 2010 i on pa funkcję ochrony przeglądania. jak wpisałem w googlach to co na screenie, to przy niektórych wynikach jest czerwony x, tzn ze strona niebezpieczna. bardzo fajna funkcja. od razu pokazuje co jest dobre a co nie. bo inne av to dopiero jak wię wejdzie na strone to ją blokuje.