Gadżety

Wydarzenie Roku 2008 – znamy wyniki ankiety!

przeczytasz w 1 min.

Od 6 do 12 stycznia na stronach benchmark.pl mogliście oddać swój głos na najważniejsze Wydarzenie Roku 2008. Spośród 35 propozycji  wytypowanych przez Redakcję, 10 wydarzeń zebrało największą ilość głosów. Dzisiaj prezentujemy Wam wyniki  głosowania, w którym mógł wziąć udział każdy zarejestrowany Czytelnik serwisu.

Czy pierwsze miejsce Was zaskoczyło? Czy odejście Gatesa z branży nie powinno odbić się większym echem? Co z procesorami Core i7? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za udział w głosowaniu. :)

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mam nadzieje że za rok będzie: ATI wprowadza serię kart graficznych HD5800
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Hehe, mój typ :D

   Co do pytania odnośnie Gatesa, już kilka lat temu coś przebąkiwał o tym fakcie, ale dopiero w tym roku podjął męską decyzję.
   Na drugie odpowiem tak: ZA DROGO (stosunek cena vs. wydajność)
   • avatar
    Szymon331
    0
    Pierwsze trzy miejsca są bardzo słusznie wytypowane. Także głosowałem na Radeony ;)
    • avatar
     Darkeners
     0
     Moim zdaniem BR nie jest taki wazny bo to (przynajmniej dla mnie) była "oczywista oczywistość" już wprowadzenie Aluminiowych MacBooków było dla mnie bardziej ciekawe :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hmm też za radeonami. Naprawdę zamieszały na rynku i zostawiły nvidie z ręką w nocniku z którego nie potrafią się logicznie wygrzebać do tej pory.
      • avatar
       obcypl
       0
       No ja bym tego BR tak nie bagatelizował - jeśli spojrzycie wstecz, to pierwszy format od SONY który wygrał... Pamieta ktoś "beta" (kontra VHS), albo "ATRAC" (kontra mp3), albo Laserdisc (to chyba też oni promowali).
       Wygrana BR to przykład na siłę "lobbingu" w dzisiejszych czasach... wygrywa promowany - nie lepszy - i to smutna prawda.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Wyniki wg mnie właściwe, sam głosowałem na wygraną Blu-ray z HD-DVD. Pojawienie się dysków z 500GB na jednym talerzu było oczywiste do przewidzenia i raczej jakimś specjalnym wydarzeniem według mnie nie było.
        A co do Blu-Ray vs. DVD, uważam że wsteczna kompatybilność HD-DVD wcale nie jest aż tak wielkim atutem. I tak nie kupiłbym płyty HD nie mając napędu. Tak czy inaczej nie zamierzam przerzucać się w najbliższym czasie na HD, czekam aż płyty będą w lepszych cenach. A kiedy już ise zdecyduję to kupię cały zestaw, TV+odtwarzacz, najprawdopodobniej PS3.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się takiego wyniku. Osobiście głosowałem na zwycięstwo nowego formatu przechowywania danych na dyskach optycznych (Blu-Ray).
         Ale jako fan AMD jestem zadowolony, że z takim uznaniem spotkało się wprowadzenie nowej serii kart graficznych ;)
         A co do Gatesa... On tak naprawdę jest i będzie. Zapewne nie ogranicza się tylko do swojej działalności charytatywnej, a Ballmer jest jego szmacianą lalką, którą steruje ;P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          No cóż Radeony AMD to był pewniak i dlatego sam osobiście zagłosowałem za i7 gdyż jeśli choć trochę jest prawdą to co intel mówi o tej technologi to AMD ma naprawdę dalej duży problem.
          Czy są za drogie? Dla klienta zawsze są za drogie. Natomiast patrząc np na cenę procesorów i wydajność procesorów i7 920 => Phenom II X4 no to sam nie wiem. Platforma tańsza hmmm... to też zależy.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Na to właśnie liczyłem,no i świetnie założyłem się z kuzynem że ATI wygra no i wygrało a on stawiał na Blu-raya.No i wtym momencie przegrał 50zł no cóż jak łatwo w tych czasach zarobić pieniądze...
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Pierwsze miejsce jest bezapelacyjne.
            Moim zdaniem za nisko jest za to upadek abita. Firma była naprawdę dobra a jej odejście z rynku będzie bolesne, gdyż czym mniejsza konkurencja tym ceny wyższe.
            Technologia BR nad HD dvd... tu raczej, jak już ktoś powiedział, to dobry marketing. A Sony zyska tym samym świetny argument dla swojego PS3.

            Procesory Core i7 to również rewolucja. Intel jednak trafił na słaby okres na rynku. Sprzedaż zapewne byłaby większa gdyby nie recesja. Sam procesor powala wydajnością w zastosowaniach graficznych. Może i jest drogi ale taka inwestycja dla grafika komputerowego to czysty przyrost mocy.

            No i dwie gry w top 10.
            Zapowiedź diablo zrobiła naprawdę niemałe zamieszanie. Spory graczy z producentami o stronę wizualną tylko potwierdziły jak duże zamieszanie robi Burza śnieżna na rynku;)

            Co do Gta IV to jej pozycja byłaby na pewno lepsza gdyby nie słaba wersja Pc.

            A odejście Gatesa to jakby połączyć odejście Leppera i Putina. Obaj kontrowersyjni, pierwszy często wyśmiewany, drugi posądzany obecnie o władzę z siedzenia obok. A sam Bill będzie miał się dobrze, choć jego odejście to dla mnie top 3;)


            • avatar
             SoundsGreat
             0
             Ja również głosowałem za HD48xx. Tylko dziwi mnie fakt, ze w chyba wszystkich ostatnich testach przeprowadzonych przez Benchmark HD 4850 przegrywa z 9800GTX+, a nawet z 9600GT, zaś HD 4870 dostaje po głowie od GTX 260 (tego starego w dodatku). Nasuwa mi się jedno pytanie... "o co kaman"??
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              no nieźle teraz czekamy na wydarzenie 2009
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               I tak Diablo 3 wygrywa ^_^