Telefony

Wyniki sprzedaży urządzeń z Windows Phone 7

przeczytasz w 1 min.

Rynek smartfonów opanowany jest w tej chwili przez urządzenia działające na systemach Android oraz iOS. Nowy system Microsoftu - Windows Phone - ma sporo zmienić w układzie sił. Jak na razie Microsoft jest zadowolony z wyników sprzedaży.

Tygodnie mijały, a przedstawiciele Microsoftu milczeli jak zaklęci na temat sprzedaży urządzeń z systemem Windows Phone 7. Wiele osób snuło przypuszczenia, że cała akcja z nowym oprogramowaniem okazała się wielką porażką.Jednak po sześciu tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży Achim Berg - wiceprezes odpowiedzialny za marketing Windows Phone 7 - przemówił i podał konkretną liczbę.

 Warto przeczytać:
 

LG Swift 7 z Windows Phone 7

1,5 miliona - to liczba urządzeń z zainstalowanym najnowszym systemem mobilnym Microsoftu, które trafiły do sklepów. Dla firmy z Redmond jest to powód do zadowolenia, który pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość. Firma liczy na zwiększone zainteresowanie w okresie świątecznym. Warto jednak zaznaczyć, że nie wiadomo ile z tego 1,5 miliona smartfonów trafiło do rąk klientów. Nie wiadomo więc na razie jakie są faktyczne wyniki sprzedaży i czy przypadkiem telefony z Windows Phone 7 nie zalegają na sklepowych półkach.

Przy okazji publikacji wyników sprzedaży przedstawiono również dane dotyczące WP7 Marketplace - sklepu z aplikacjami. Ponad 4 tysiące dostępnych programów oraz 18 tysięcy zarejestrowanych programistów to liczby, które w porównaniu do wyników jakie miał na starcie Android, robią wrażenie.

Pierwsze smartfony z systemem Windows Phone 7 trafiły do USA 8 listopada, do Europy natomiast 21 października. Na łamach naszego portalu możecie przeczytać recenzję smartfona  LG Swift 7, który, oprócz wykonania testów, porównano z konkurencyjnymi produktami wykorzystującymi system Android.

Źródło: HotHardware
 

Polecamy artykuły:  
Kingston vs GoodRAM - O/C pamięci na AMD AM3
Dla każdego coś dobrego - test sześciu kombajnów
Cyborg Rat 7 - myszka jak robot

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Buahahahah na pewno tyle sprzedali.
  WM7 podzieli los "sławnego" Kina ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W polsce ani jednej reklamy nie widziałem promującej chociaż jakiś telefon z WP7. Za to wszędzie jest tego pełno, ale i tak nie sądzę żeby aż tyle poszło...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Może w stanach jest większa popularność bo w Polsce o win7 (mobile) cisza.

    PS. Strasznie mi się podobają te kwadraty co robią za menu w tych telefonach xD
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Szkoda, że tych zalegających za darmo nie rozdają.