Ciekawostki

Wyobraź sobie, że od wczoraj minęło 40 lat i budzisz się… tutaj

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Tutaj, czyli w świecie, który na każdym kroku zaskakuje. W świecie wypełnionym nowoczesnymi technologiami, które bierzmy dziś za coś normalnego.

Wyobraź sobie, że zapadłeś w śpiączkę, zostałeś zahibernowany (czy cokolwiek się stało) i przespałeś ostatnich 40 lat życia (lub trochę więcej). Gdy zasypiałeś był przełom lat 60. i 70. XX wieku, teraz budzisz się tutaj – w świecie wypełnionym dziwactwami i nowoczesnymi technologiami. 

Otis Johnson nie zapadł w śpiączkę, ale spędził 44 lata w więzieniu – miał 25 lat gdy tam trafił. Gdy wyszedł w wieku 69 lat szybko pojął, że świat stał się zupełnie innym miejscem – futurystyczną wersją tego, co zostawił kilka dekad temu. Redakcja Al Jazeera przeprowadziła z nim wywiad, w którym przyznał:

„Byłem zaskoczony i zdezorientowany otaczającą mnie nowoczesną technologią: ludzie z przewodami w uszach słuchają muzyki wyglądając jak agenci CIA, piesi mówią do siebie lub do swoich iPhone'ów, a okna sklepowe rozświetlają neonowe billboardy”. Zresztą nie tylko tego typu technologie zaskoczyły Johnsona. Amerykanin był też między innymi zszokowany ilością produktów w sklepach. 

Wywiad (w języku angielskim) daje ciekawe spojrzenie na dzisiejszy świat i nowoczesne technologie, które bierzemy już właściwie jako coś zupełnie normalnego i czasem trudno nam sobie wyobrazić, że mogłoby ich nie być. Film (jak i wywiad) nie jest nowy, ale być może nie mieliście okazji go wcześniej zobaczyć, dlatego gorąco zachęcamy:

A jak świat zmieni się w ciągu kolejnych czterech dekad? Czy jesteśmy gotowi na to, co przygotowują dla nas technologiczni giganci?

Źródło: Al Jazeera, Business Insider. Foto: YouTube/Al Jazeera

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DeXtrous
  44 lata za usiłowanie zabójstwa, kiedy mordercy dostają po 25, parodia.
  7
 • avatar
  Mir00
  Taki trochę "Powrót do przyszłości" :D
  4
 • avatar
  Shafcik
  Dobrze, że nie jest jak w filmie Człowiek Demolka z S.Stallone jak biedak nie może znaleźć papieru toaletowego, a tylko trzy muszelki ;)
  4
 • avatar
  DaroBenchmarkPC
  Kiedyś już ten filmik widziałem. Fajnie się oglądało i słuchało :)
  2
 • avatar
  Satanski
  Telewizji, książek i czasopism w tym pierdlu nie było?
 • avatar
  Konto usunięte
  Prawie jak Red z "Skazani na Shawshank"
 • avatar
  TicTac
  Andrzej Ziemiański " Żołnierze Grzechu" jest dokładnie opisana taka sytuacja. Bardzo dobra i z humorem pozycja...
 • avatar
  jozek23
  A Breivik 21lat za zabicie 77 osób .
 • avatar
  Konto usunięte
  1. Kolor zobowiązuje. 2. Wszędzie Arabowie i Murzyni. BF1 - murzyn, Mafia - murzyn. Wchodzisz do metra. Informacja o biednych Syryjczykach. Włączasz telewizor. Program jak to Syryjczykom źle się żyje. Włączasz Twitch.
  Główny prowadzący Arab. Patrzysz na plan rozwoju miasta. Budujemy mieszkania dla uchodźców, choć nie ma mieszkań dla Polaków...