Ciekawostki

Wyobraź sobie, że od wczoraj minęło 40 lat i budzisz się… tutaj

przeczytasz w 1 min.

Tutaj, czyli w świecie, który na każdym kroku zaskakuje. W świecie wypełnionym nowoczesnymi technologiami, które bierzmy dziś za coś normalnego.

Wyobraź sobie, że zapadłeś w śpiączkę, zostałeś zahibernowany (czy cokolwiek się stało) i przespałeś ostatnich 40 lat życia (lub trochę więcej). Gdy zasypiałeś był przełom lat 60. i 70. XX wieku, teraz budzisz się tutaj – w świecie wypełnionym dziwactwami i nowoczesnymi technologiami. 

Otis Johnson nie zapadł w śpiączkę, ale spędził 44 lata w więzieniu – miał 25 lat gdy tam trafił. Gdy wyszedł w wieku 69 lat szybko pojął, że świat stał się zupełnie innym miejscem – futurystyczną wersją tego, co zostawił kilka dekad temu. Redakcja Al Jazeera przeprowadziła z nim wywiad, w którym przyznał:

„Byłem zaskoczony i zdezorientowany otaczającą mnie nowoczesną technologią: ludzie z przewodami w uszach słuchają muzyki wyglądając jak agenci CIA, piesi mówią do siebie lub do swoich iPhone'ów, a okna sklepowe rozświetlają neonowe billboardy”. Zresztą nie tylko tego typu technologie zaskoczyły Johnsona. Amerykanin był też między innymi zszokowany ilością produktów w sklepach. 

Wywiad (w języku angielskim) daje ciekawe spojrzenie na dzisiejszy świat i nowoczesne technologie, które bierzemy już właściwie jako coś zupełnie normalnego i czasem trudno nam sobie wyobrazić, że mogłoby ich nie być. Film (jak i wywiad) nie jest nowy, ale być może nie mieliście okazji go wcześniej zobaczyć, dlatego gorąco zachęcamy:

A jak świat zmieni się w ciągu kolejnych czterech dekad? Czy jesteśmy gotowi na to, co przygotowują dla nas technologiczni giganci?

Źródło: Al Jazeera, Business Insider. Foto: YouTube/Al Jazeera

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DeXtrous
  7
  44 lata za usiłowanie zabójstwa, kiedy mordercy dostają po 25, parodia.
  • avatar
   Mir00
   4
   Taki trochę "Powrót do przyszłości" :D
   • avatar
    Shafcik
    4
    Dobrze, że nie jest jak w filmie Człowiek Demolka z S.Stallone jak biedak nie może znaleźć papieru toaletowego, a tylko trzy muszelki ;)
    • avatar
     DaroBenchmarkPC
     2
     Kiedyś już ten filmik widziałem. Fajnie się oglądało i słuchało :)
     • avatar
      Satanski
      0
      Telewizji, książek i czasopism w tym pierdlu nie było?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Prawie jak Red z "Skazani na Shawshank"
       • avatar
        TicTac
        0
        Andrzej Ziemiański " Żołnierze Grzechu" jest dokładnie opisana taka sytuacja. Bardzo dobra i z humorem pozycja...
        • avatar
         jozek23
         0
         A Breivik 21lat za zabicie 77 osób .
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          1. Kolor zobowiązuje. 2. Wszędzie Arabowie i Murzyni. BF1 - murzyn, Mafia - murzyn. Wchodzisz do metra. Informacja o biednych Syryjczykach. Włączasz telewizor. Program jak to Syryjczykom źle się żyje. Włączasz Twitch.
          Główny prowadzący Arab. Patrzysz na plan rozwoju miasta. Budujemy mieszkania dla uchodźców, choć nie ma mieszkań dla Polaków...