Konsole do gier

Xbox Experience zadebiutuje już we wrześniu?

przeczytasz w 2 min.

W sieci pojawiły się pogłoski sugerujące, iż nowy interfejs konsoli Xbox 360 nazwany Xbox Experience pojawi się już 25 września. Nie będzie to jednak zwyczajne udostępnienie kolejnej aktualizacji konsoli, ale znacznie, znacznie więcej. Microsoft zamierza ponoć bowiem uczynić z tego faktu iście historyczne wydarzenie na miarę ponownej premiery konsoli. Cała „zabawa” zacząć się ma od uruchomienia we wskazanym wyżej dniu o godzinie 19 EST (godz. 14 czasu polskiego) specjalnego licznika odmierzającego czas do północy, o której nastąpi aktualizacja do nowego interfejsu.

W czasie pięciogodzinnego oczekiwania Microsoft planuje ponoć wynajęcie czasu antenowego telewizji G4, gdzie będzie nadawany specjalny program mający uświetnić wydarzenie jakim będzie pojawienie się Xbox Experience. Posiadacze konsoli i abonamentu Live będą mogli ściągnąć tenże program lub oglądać go na bieżąco.
I choć wszystko to wygląda trochę nieprawdopodobnie to jednak dalsza część tejże informacji, a właściwie jej szczegółowość może wskazywać na albo bardzo dobrze poinformowane źródło albo totalnego maniaka konsoli Xbox:). Oto bowiem dowiadujemy się, że w menu Experience pojawią się 3 nowe strony.

Pierwsza to internetowe radio stworzone we współpracy z Sirius Satilite Radio, które za drobną, miesięczną opłatą umożliwiać ma słuchanie radia Sirius za pośrednictwem konsoli. Usługa ta ma być początkowo dostępna  dla wszystkich użytkowników z kontem Live za darmo przez okres tygodnia.
Strona druga to nowy sklep internetowy z muzyką ściąganą bezpośrednio na dysk konsoli. Ta usługa również będzie płatna, choć niektóre utwory z gier będą udostępniane za darmo. Trzecia i ostatnia strona pozostaje jak na razie tajemnicą.
Ciekawej zapowiada się za to zawartość specjalna, która ma ponoć pojawić się wraz z aktualizacją interfejsu. Mają to być zapowiedzi 12 nowych, ekskluzywnych tytułów na konsole Xbox 360 (wśród nich  Assassin’s Creed 2, Mass Effect 2, dwa nowe tytuły z serii Halo oraz nowy tytuł z Conker’em) oraz sześć gier z pierwszego Xbox’a do ściągnięcia, w tym Halo.

Sami przyznacie, że informacja ta wygląda naprawdę niesamowicie. I choć niektóre zapowiedzi wydają się niezwykle realne, to jednak bez oficjalnego ich potwierdzenia pozostają jedynie intrygującymi plotkami. Na ta chwile nie pozostaje nic innego jak czekać na 25 września – wówczas wszystko stanie się jasne.
 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  0
  tia... co polakowi po Live skoro te wały z M$ maja w d nasz ukochany kraj nad Wisłą.

  Nie chce się podawać za angola albo amerykanina (wstyd poniekąd tak się podszywać) żeby moc wykorzystać konsole którą wciska mi M$.
  Do tej pory oczekuje na nalepkę na opakowaniu mówiącą , że:
  KONSOLA XBOX360 W POLSCE NIE UMOŻLIWIA GRANIA ONLINE ORAZ POBIERANIA DODATKOWYCH ELEMENTÓW!

  Uważam, że każdy klient powinien być o tym informowany, że nabywa NIEPEŁNOSPRAWNĄ konsolę.

  Żeby nie było - jestem posiadaczem 360-ki (jako stary fanboj X'a) którą właśnie staram się sprzedać i kupić PS3 tylko dlatego, żeby nie czuć się jak człowiek z 3-go świata.