Konsole do gier

Nowy Xbox otrzyma nazwę Infinity lub Fusion

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wkrótce zapowie oficjalnie swoją nową konsolę. Wciąż nie wiemy jednak, jak będzie się ona nazywała. Może Infinity lub Fusion.

Xbox Infinity konsola nazwa przecieki

Prezentacja nowego Xboxa zbliża się coraz większymi krokami. Mimo tego spekulacje na jego temat nie milkną, a wręcz przeciwnie - nasilają się.

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział oficjalnie, że swoją nową konsolę pokaże światu 21 maja. Poznamy wtedy najprawdopodobniej jej wygląd oraz specyfikację i... nazwę. Choć wydaje się to z pozoru sprawą mało istotną to jednak wciąż trudno stwierdzić, jakie imię przyjmie nowa konsola.

Przez bardzo długi czas sugerowano, że będzie to Xbox 720. Ostatnio jednak niemal wszyscy obserwatorzy wycofali się z tego pomysłu i teraz twardo obstają przy dwóch innych nazwach.

Wszystko przez krążący po sieci tajemniczy obrazek, który pochodzi podobno (jakżeby inaczej) od Microsoftu. Dotyczy on nowej konsoli, która nazywać ma się Infinity i reklamowana będzie rzekomo hasłem "Infinite Entertainment, Infinite Possibilities" - "Nieskończona rozrywka, Nieskończone możliwości". Trzeba przyznać, że brzmi ono całkiem ciekawie i zapewne nadawałoby się do materiałów reklamowych.

Z drugiej jednak strony, Microsoft zarejestrował podobno kilka nowych domen internetowych, takich jak: XboxFusion.co.uk, XboxFusion.info i XboxFusion.de. To z kolei sugeruje nazwę Fusion, która również wygląda całkiem logicznie, zwłaszcza, że pierwsze wzmianki o niej pojawiły się już jakiś czas temu.

O tym, jaką nazwę przyjmie nowy Xbox przekonamy się zatem ostatecznie dopiero 21 maja.

Źródło: xbitlabs, techradar

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  20
  Pewnie nie chcą by ich nowa skrzyneczka była kojarzona z 720p.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   heh nie pomyślałem o tym. To lepiej nazwać go xbox 4k
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Xbox Eight. Nawiązanie do Win8, a obrócony mamy hasło umieszczone pod nazwą, co ładnie wpisuje się w ideologię "kafelków".
    • avatar
     adrianwu91
     1
     Lara nie miała numerka, SimCity nie miało numerka więc możliwe że i nowy XBOX zgodnie z trendami nie będzie miał numerka ;)
     • avatar
      miedzianek
      1
      Wydaje mi sie,ze Fusion oznacza bardziej polaczenie X360 z nowym klockiem(chodzi mi o ta przystawke). Poza tym co za roznica nazwa-byle by bylo dobre,tanie,duzo gier i grywalnosc.
      • avatar
       piccardo
       0
       Infinity źle mi się kojarzy. To przez to że obecne konsole są długo za długo na rynku a taka nazwa nasuwa myślenie o nie kończącej się kolejnej generacji wręcz wiecznej... Z kolei fusion to przecież połączenie a czego m$ nie łączy jak marketingu i zysku bez słuchania konsumentów. Chyba 720 jest najmniej groźna i najbardziej logicznie rozpoznawana.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Dla mnie najlepszą opcją jest Xbox 720, nie jakieś fusion czy infinity.
        • avatar
         yamata
         -1
         Dobrze, że nie XBOX "Blue" ;)

         Albo: "Red Ring Of Death"...