Sprzęt do gier

Xbox One i myszka + klawiatura? Microsoft i Razer mogą nad tym pracować

przeczytasz w 1 min.

Z medialnych doniesień wynika, że Microsoft i Razer mogą wspólnie pracować nad wprowadzeniem bezproblemowej obsługi klawiatury i myszki przez konsolę Xbox One. To byłoby coś!

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że granie w strategie czasu rzeczywistego czy też pierwszoosobowe strzelanki na konsoli nie należy do najprzyjemniejszych. Być może w przypadku Xbox One wkrótce przestanie to być prawdą. Microsoft i Razer mogą bowiem pracować nad rozwiązaniem.

Jak donosi serwis Windows Central, w najbliższej przyszłości Microsoft może uzupełnić listę obsługiwanych przez konsolę Xbox One kontrolerów o klawiatury i myszki marki Razer, wraz z ich specyficznymi funkcjami, takimi jak podświetlenie Chroma RGB.

Ze szczątkowych informacji (do jakich udało się dotrzeć redakcji) wynika, że obowiązywać będzie limit jednego zestawu klawiatura+myszka na konsolę oraz że możliwe będzie wykrywanie, z czego korzysta gracz (co będzie istotne na serwerach gier wieloosobowych).

Razer, jako jeden z najbardziej cenionych producentów, może być ważnym partnerem dla Microsoftu. Najprawdopodobniej jednak w przyszłości obsługiwane będą peryferia także innych marek – zarówno przewodowe, jak i te bez „kabli”.

Aktualizacja, która wprowadzi pełną obsługę klawiatur i myszek na Xbox One może zostać udostępniona już jesienią.

Źródło: Windows Central, The Verge. Foto: Razer (produkt: Razer Turret)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  2
  Fajnie, bo to oznacza też przy okazji nowe fajne bezprzewodowe myszy i klawiatury do PC do użytku salonowego :).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Konsole przeszły na X86 (na wzór PC-ów) a teraz jeszcze co raz częściej mówi się o klawiaturach i myszkach jako dodatek do pad-ów.

   PC-ty przechodzą na niskopoziomowe API (na wzór konsol) a co raz więcej serii gier będących przez długie lata tytułami na wyłączność konsol, pojawia się na Windows.
   • avatar
    Guczi04
    -8
    To przecież gwóźdź do blaszanej trumny PC.
    • avatar
     xxx.514
     0
     Czemu nie zostawią konsolet w ich własnym kloacznym dole... Po cholerę w takim razie te wszystkie GTXy, skoro i tak gry są produkowane głównie na te śmieszno-żałosne pudełka na buty, przez co te karty nie będą mogły w pełni pokazać do czego je stworzono. Nie mogliby wreszcie wziąć się na poważnie za wydajność, aby 60+ fps, nie mówiąc już o 4k czy HDR było szeroko dostępne?