Konsole do gier

450 funtów za zdjęcie konsoli Xbox One

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Zakupy w sieci są dla wielu osób zdecydowanie wygodniejsze od tych tradycyjnych. Niestety czasami okazują się jedynie źródłem problemów.

Xbox One 450 funtów za zdjęcie konsoli

Zakupy w Internecie są dla wielu osób zdecydowanie wygodniejsze od tych tradycyjnych. Niestety w niektórych przypadkach okazują się jedynie źródłem problemów, o czym przekonał się ostatnio jeden z mieszkańców Wielkiej Brytanii.

19-letni Peter Clatworthy postanowił nabyć konsolę Xbox One. Zamiast udać się jednak do stacjonarnego sklepu zdecydował się na zakup nowego cacka Microsoftu w Internecie. Nie musiał długo szukać, gdyż już po chwili trafił na interesującą go ofertę.

Na wirtualnych półkach sieci eBay wypatrzył interesujące go urządzenie, które w zestawie z grą FIFA 14 oferowane było w cenie 450 funtów. Uiszczając ową kwotę wzbogaconą o dodatkowe 8 funtów za koszty transportu z uśmiechem na twarzy zaczął wyczekiwać kuriera.

Ten dotarł w wyznaczonym terminie, ale problem w tym, że w paczce zamiast konsoli znajdowało się jedynie... jej zdjęcie. Stosowny zapis znalazł się na aukcji i dlatego też kupujący sam jest sobie winien, ponieważ zwyczajnie nie doczytał tego fragmentu.

"Spojrzałem na profil sprzedawcy i nie było tam nic negatywnego. Kupiłem tam konsolę i wtedy pomyślałem, że to dobry interes. Teraz to oczywiste, że zostałem oszukany."

Sprawa zgłoszona została do eBay'a i okazuje się, że jej finał będzie szczęśliwy dla pechowego nabywcy "konsoli". Przedmiot aukcji umieszczony został bowiem w dziale gier wideo i konsol, a powinien trafić do działu fotografii. Tym sposobem Peter Clatworthy otrzyma zwrot wszystkich swoich pieniędzy.

Morał tej historii powinien być jednak wszystkim znany - czytaj, jeśli nie chcesz zostać oszukany. Gdyby to naprawdę drogie zdjęcie znajdowało się w prawidłowym dla siebie dziale, kupujący mógłby zapomnieć i o konsoli i o swoich pieniądzach.

Źródło: gamespot

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Klasyka, jak się nie umie czytać ze zrozumieniem lub jak się człowiek spieszy... to wiadomo co ;)
  13
 • avatar
  jak za 450 funtów to mogli to ładniej wydrukować !
  XD
 • avatar
  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gościu (ten d. który dał się tak wrobić) wyszedł jeszcze na tym na plus.

  Oprócz zwrotu kasy od Ebay'a, dostał także nową konsolę od jednego z sprzedawców, który postanowił zrobić sobie reklamę na rozgłosie jakim nabrała ta sprawa.
 • avatar
  i jeszcze marna jakość tego zdjęcia :p
 • avatar
  Ebay powinien zablokowac konto takiego cwaniaka.
 • avatar
  już ze 2 lata temu było coś takiego w Polsce na Allegro (taka strona z reklamami na której można coś przy okazji kupić/sprzedać)
 • avatar
  Towar kupiony przez internet mozna zwrócić bez podania przyczyny, bynajmniej u nas jest takie prawo.
 • avatar
  jak za 450 funtów to mogli to ładniej wydrukować !
  XD
 • avatar
  przynajmniej != bynajmniej!

  Można zwrócić, ale nowy towar zakupiony u sprzedawcy (z paragonem/fakturą), a nie taki odsprzedany przez kogoś kto go wcześniej kupił w sklepie. Poza tym jak chciałbyś zwrócić zdjęcie?
 • avatar
  W Polsce tez była taka akcja ze ktoś kupił Nokie N800 za 900PLN a w zamian dostał zdjęcie tego telefonu. W tym przypadku nie przyjęli reklamacji ponieważ w aukcji wyraźnie pisało ze sprzedaje zdjęcie telefonu bez simlocka i ze na wszystko ma papiery...
 • avatar
  Wyraz twarzy kolesia bezcenna, widać maksymalne niezadowolenie jakby chciał powiedzieć "-Znajdę cię i sprawdzę czy moje nowe buty nadają się do kopania i łamamia żeber."
 • avatar
  Cudowne dzieło sztuki sobie sprawił koleszka z wysp.
 • avatar
  W alledrogo na pewno nie poszliby na rękę kupującemu. Najważniejsze, że prowizja za sprzedaż ściągnięta i "produkt" wysłany.
 • avatar
  Trzeba dodac ze ten 19-latek chcial kupic konsole dla...... swojego 4-letniego syna.
 • avatar
  Kolejny niezdziałany, beka jak z wodoodpornej aktualizacji iOS, czy oni nie mogli by pomyśleć czasem