Sprzęt do gier

Xbox One coraz silniej depcze PS4 po piętach - EA zdradza ciekawe informacje

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
61 komentarzy Dyskutuj z nami

Dyrektor finansowy EA, stwierdził podczas ostatniego wywiadu, iż sytuacja konsoli przygotowanej przez Microsoft nie jest wcale taka zła.

Xbox One PS4

Od kilku miesięcy cały czas powtarza się stwierdzenie, że konsola PS4 sprzedaje się dużo lepiej niż Xbox One. Najnowsze informacje kładą jednak na całą sytuację nieco inne światło.

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy EA, stwierdził podczas ostatniego wywiadu, iż sytuacja konsoli przygotowanej przez Microsoft nie jest wcale tak zła, jak niektórzy myślą. Wprawdzie to propozycja Sony cały czas sprzedaje się lepiej, ale jeśli dać wiarę słowom wspomnianego przedstawiciela EA to Xbox One w coraz szybszym tempie zbliża się do swojego rywala.

"Sony wyraźnie wysunęło się ze swoją konsolą na prowadzenie, głównie dzięki dobrej strategii cenowej. Microsoft bardzo szybko nadrabia jednak zaległości."

Z ostatnich raportów wynika, iż do sklepów trafiło 10 milionów egzemplarzy Xbox One i ponad 13,5 miliona konsol PS4. EA szacuje, że do końca roku konsole dobiją łącznie do 25 milionów egzemplarzy na sklepowych półkach.

"Działania związane z obniżką cen, które mają ostatnio miejsce, a które będą trwać także w okresie świątecznym plus zmiany oprogramowania będą nadal przyciągać konsumentów do nowych konsol."

Czy któraś z konsol znalazła już miejsce w Waszych domach?

Źródło: gamasutra, cinemablend

Komentarze

61
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  vgchartz pokazuje jednak coś zupełnie innego
 • avatar
  skoti
  Xbox One ma dodatkowe 32 MB ESRAM, tak jak Xbox 360 miało dodatkowe 10 MB eDRAM. Programiści nie muszą się uczyć tego, bo to akurat jeden z niewielu rzeczy, które się prawie nie zmieniły w tej konsoli. Ba w tej konsoli przyniesie mniejsze zyski (w Xbox 360 był ram z przepustowością 22.4 GB/s i eDRAM z przepustowością 256 GB/s... w Xbox One masz ram 68.3 GB/s i 192 GB/s przepustowości ESRAM).

  Problemem jest to, że pamięci jest za mało, a jej wydajność ledwo przekracza wydajność pamięci PS4 (176 GB/s). Ta dodatkowa pamięć może być przydatna przy niektórych operacjach, ale ogólnie rzecz biorąc nawet nie pomoże się zbliżyć do pamięci z PS4 w realnych zastosowaniach.

  Sprawa z AC: Unity to nie zagadka, bo wprost twórcy mówili jaki mieli problem. Problem jest taki, że CPU w konsolach są takie słabe, że musieli się mocno ograniczać z AI, bo nie wyrabiały się. Procek z XO jest minimalnie szybszy. Tzn standardowo. Obie konsole są ograniczone do 6x rdzeni dla gry z tym, że na PS4 jest to 1.6GHz (76,8 GFLOPS), a XO 1.75 GHz (84 GFLOPS)... jednak Sony wydało Devkit pozwalający programiście zadecydować o zwiększeniu częstotliwości rdzeni na 1.75 GHz jak w XO... a dodatkowo Sony zastrzega możliwość w przyszłości specjalne zezwolenia dawać na odblokowanie 7mego z 8miu rdzeni (w wypadku XO raczej niemożliwe, ze względu na ilość usług działających w tle... które zabierają dodatkowo nawet podczas gry 10% z GPU... które i tak jest słabe).
 • avatar
  SoulRak3r
  "Wprawdzie do propozycja Sony cały czas sprzedaje się lepiej" literówka :P

  No XO trochę nadgania ostatnio płynnością animacji. Schodzą z rozdzielczości ale gra się przyjemnie. Do tego wygodny pad, niezłe gry i wcale nie jest tak czarno jak myslano.
 • avatar
  superinferno
  Coś czego nie rozumie to to że największy bubel wśród gier tego roku czyli AC.U lepiej chodzi na XO niż na PS4. Rozumie że skalowanie i zmiany rozdzielczości mogą mieć na to wpływ ( chociaż nie mają na PC czyli low i ultra chodzi tak samo )
  Przecież X ma słabsze podzespoły niż PS
 • avatar
  BIBKU
  Zawsze mozna konsole wypozyczyc na weekend w bibliotece np w Danii ...
 • avatar
  Kieresz
  bosh ludzie...vgchartz to dnoooooooooo czesto gry sprzedaly sie po 5 baniek a u nich pisze ze 100 000
 • avatar
  tad111
  Konsolami to ja się tak średni interesuje, ale tak razi mnie jedno zdanie w tym artykule:
  "Najnowsze informacje kładą jednak na całą sytuację nieco inne światło."
  Poprawnie powinno być "rzucają" a nie "kładą". Nie słyszałem nigdy o zwrocie "kładą światło".
  -1
 • avatar
  znik70
  jak dla mnie sony mogłoby wydać ulepszonyh pad do ps4. aby miał żyroskop i akcelerometr, plus oczywiście obsługa tego w grach. przechylanie pada jest dużo bardziej precyzyjne niż machanie gałkami, bardzo porównywalne z joystickiem. lepiej aby to zrobili, bo ms ma swojego kinecta, a sony tylko kamerkę i "mikrofony" do ręki.
  -3
 • avatar
  KxJ80
  I kogo to tak naprawdę obchodzi ? Przeciętnego Kowalskiego nie stać na to coś zwane konsolą.
  -5
 • avatar
  marcinik
  Bieda i tak xboxone jest słabszy w optymalizacji gier. teraz wchodzi nowa generacja silnika w capcom na konsolach ps4
 • avatar
  jkbrenna
  algebra to nauka, albo opinia...dotychczas dostarczono do sklepow( ile ich sprzedano to nie wiadomo, trzeba dane z internetu wziasc) , 13,5 mil PS4 i 10 mil XBox One, czyli w sumie 23,6 mil, do koncza roku bedzie to 25 mil, czyli moze mnie ktos wytlumaczy, w jaki sposob MSFT, Sony dogoni..
 • avatar
  Luiso
  po co takie newsy? olać to. kogo interesuje czego ile się sprzedało. Wazne sa dobre gry i ich recenzje a tych brak.