Gry na konsole

Xbox Scorpio jednak z grami na wyłączność, ale...

przeczytasz w 1 min.

Moce obliczeniowe Xbox Scorpio mają być dużo większe niż w przypadku Xbox One. Zostaną spożytkowane na treści VR.

Konsolą Project Scorpio firma Microsoft pochwaliła się na tegorocznych targach E3. Początkowo nie omówiono kwestii gier na wyłączność tej platformy. Ostatnie słowa przedstawicieli producenta zdają się tę kwestię wyjaśniać.

Aaron Greenberg, szef marketingu Microsoft Xbox, przyznał w ostatnim wywiadzie, iż moce Xbox Scorpio będą na tyle duże (6 teraflopów), że trzeba będzie je odpowiednio wykorzystać. Niektóre efekty będą nieosiągalne dla Xbox One. Mają być to jednak „tylko” treści VR.

„Dysponujemy teraz mocami, dzięki którym będziemy mogli robić wysokiej jakości VR. O przestrzeni tej nie myślimy jednak jak o typowych grach. Doświadczenia VR będą nowymi rzeczami, o których można będzie mówić w kontekście Scorpio.”

Wygląda zatem na to, że tak naprawdę wszystko sprowadza się do nazewnictwa. Fakt, iż Xbox Scorpio dostanie treści na wyłączność nikogo chyba nie zdziwi.

Źródło: videogamer

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  4
  No cóż nie ma większego zaskoczenia, patrząc na postem sprzętu ostatnich latach (nie licząc +5% intela na generacje, niech żyje monopol!), grafiki rozwijają się w niesamowitej szybkości. Wystarczy porównać GTX 780 który debiutował na krótko przed PS4/XO a wydajność GTX 1080 (pomijam kwestie ceny, znowu wina AMD. Slajdy, slajdami ale gdzie jest sprzęt?) a to tylko skok o 2 generacje. Tak wiec nowa konsola co 2-3 lata może stać się faktem, a Sony i M$ pewnie się cieszą z takiego obrotu spraw. Za razem jest pewne ze Scorpio i PS4K nie będą kosztować tyle co poprzednicy wiec kolejny powód od świętowania dla korporacji!
  • avatar
   hasati
   -2
   "No i z tego co słyszę Popyt na radeony przewyższył podaż" Przy tak małej ilości produkowanych kart nie ma co się dziwić.
   • avatar
    TheZajax
    -3
    Czyli myśląc na chłopski rozum.... za 1500zł ( tyle mi pewnie wyjdzie na fakturze plus zwrot podatku ) dostanę sprzęt do oglądania w 4K, obsługę Wirtualnej Rzeczywistości, oraz opłacając co miesiąc abonament MS darmowe gry...
    Biorę w ciemno bo chyba nigdzie nie znajdę peceta który daje te same możliwości :D
    • avatar
     Konto usunięte
     -9
     i tak gry na skorpiona nie przebiją graficznie exów od sony wcześniej niż w 2019 roku.