Karty graficzne

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra - jeden z najpotężniejszych Radeonów Navi

przeczytasz w 1 min.

RX 5700 XT Thicc III Ultra to nie tylko jeden z najwydajniejszych, ale też jeden z największych autorskich modeli. Producent postawił na solidną konstrukcję.

Pamiętacie kartę XFX Radeon RX 5700 XT Thicc II? Producent przygotował jeszcze pokaźniejszą wersje Thicc III Ultra, która powinna zainteresować najbardziej wymagających klientów. Co w niej takiego wyjątkowego?

Radeon RX 5700 XT z ogromnym chłodzeniem

Nowy model przede wszystkim wyróżnia się chłodzeniem. Producent zastosował autorską konstrukcję z masywnym radiatorem, kilkoma ciepłowodami i trzema wentylatorami, a na rewersie laminatu dodatkowo znalazła się płytka backplate. Model Thicc III Ultra jest ogromny – karta zajmuje trzy miejsca dla kart rozszerzeń i ma ponad 30 cm długości.

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra

Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 10 XT z 2560 jednostkami cieniującymi oraz 8 GB pamięci GDDR6 256-bit. Taktowanie rdzenia podniesiono do 1810/1935 MHz (bazowe i Boost), co oznacza, że mamy do czynienia z jedną z najwydajniejszych wersji Radeona RX 5700 XT.

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra

Do dyspozycji oddano cztery wyjścia obrazu: HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4. Warto jednak zauważyć, że karta wymaga podłączenia dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających.

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra – specyfikacja

 • układ graficzny: AMD Navi 10 XT
 • procesory strumieniowe: 2560
 • taktowanie rdzeni: 1810/1935 MHz
 • pamięć wideo: 8 GB GDDR6 256-bit
 • taktowanie pamięci: 14 000 MHz
 • złącze zasilające: 2x 8-pin
 • wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
 • chłodzenie: autorskie (3-slotowe)

XFX Radeon RX 5700 XT Thicc III Ultra

Jeszcze nie wiemy kiedy i w jakiej cenie nowy model trafi do sprzedaży. Można jednak podejrzewać, że będzie to jedna z droższych wersji Radeona RX 5700 XT.

Źródło: XFX, VideoCardz

Warto również zobaczyć:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  To zdecydowanie jedna z ładniejszych kart jakie widziałem.

  P.S.
  XFX to firma która kiedyś produkowała wyłącznie GeFroce-y, lecz z powodu brudnych zagrywek szefostwa nVidii, od 11 lat produkują wyłącznie Radeony, t.j. od generacji HD4000 (DX10.1).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Karta wygląda ładnie. Chłodzenie jest ogromne, ale niestety wadliwe. Zauważcie że na żadnej fotce ta grafa nie jest pokazana od strony złącza PCIe. Śledź też nie jest pokazany na żadnej fotce.

   A teraz kilka faktów. Minusowe przegrywy czytajcie, dyskutujcie z faktami, i łapkójcie w dół bo do was i tak nie dociera:

   Tutaj wymieniam wady (W) i zalety (Z) lub jak nie wiemy to (?):
   1. (Z) Z tyłu grafiki potężny wlot z ozdobną przewiewną maskownicą. Bardzo fajne rozwiązanie.
   2. (?) Nie wiemy jak wygląda źledź, czyli nie wiemy jakie tam są gniazdka. Nie wiemy także czy śledź jest przewiewny.
   3. (W) Ta grafa jak wiele innych ma użebrowanie w całości pionowe. Przy wiatraku pchającym powietrze wprost na kaloryfery, musi ono być wywiewane górą i dołem. Niestety część kaloryfera przy wylocie żeber od góry jest zasłonięta przy tylnym grillu. Widać też że grafa jest zabudowana do samego dołu, więc od dołu też wyloty będą ograniczone obudową, oraz płytą główną. Co gorsza przy płycie głównej powietrze będzie grzęzło. W efekcie tylny ozdobny grill staje się mało przydatny, oraz nawet część powietrza nie będzie usuwana z grafiki wprost na tył przez śledzie (nieważne ile będą miały dziur) poza obudowę kompa. W efekcie ta grafa zrobi z komputera piekarnik, i jest konieczność montowania dodatkowych wyciągów (pewnie znowu jakiaś choinka RGB) aby ten problem jakoś załatać a nie usunąć.

   A mogliby dla bocznych wiatraków zrobić użebrowanie poziome, i już byłoby znacznie lepiej. Poza tym ta grafa i tak będzie montowana do dużej budy, więc nad nią jest dużo wolnej przestrzeni. Można by więc nawet kaloryfer ze środka wyciągnąć trochę do góry, aby chociaż część powietrza była przepychana całkowicie w poprzek kaloryfera, tak jak to się robi w całości w chłodnicy na wodę.

   Generalnie podstawa to:
   1. Dobre ciche wiatraki, z tym nie ma problemu
   2. Duże kaloryfery o nie za gęstych żebrach, tu też nie ma problemu
   3. Właściwe odprowadzanie nagrzanego powietrza - tutaj praktycznie w każdej lepszej grafie producenci leją na sprawę na maxa

   W żadnym wysoko wydajnym serwerze, także takim do uczenia maszynowego gdzie się montuje wiele serwerowych grafik, głównie od Nvidii, i gdzie cały serwer pobiera nawet 5kW, nie widziałem tak źle prowadzonego powietrza jak w pecetach. Jednak w tych serwerach przedmuch powietrza jest porównywalny do obudów pecetowych z 3ma ogromnymi wiatrakami na froncie. Tak, zgad