Karty graficzne

XFX przygotowuje się do premiery Radeona RX 6800 XT - w planach bardzo ciekawy model

przeczytasz w 1 min.

XFX przygotowuje specjalną wersję karty Radeon RX 6800 XT, która ma wyróżniać się wydajnym chłodzeniem i efektownym designem. Premiera podobno już niebawem.

Przed nami premiera kart graficznych Radeon RX 6800 i RX 6800 XT. Do debiutu nowej serii przygotowują się także partnerzy AMD, którzy opracowują niereferencyjne wersje akceleratorów – wśród nich jest także firma XFX.

XFX zapowiada kartę graficzną Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319

Producent opublikował na Twitterze dwa krótkie filmiki z zapowiedzią karty Radeon RX 6800 XT w autorskiej wersji Speedster Merc 319.

Co prawda specyfikacja nowego modelu jeszcze nie została ujawniona, ale wiemy jak mniej więcej będzie wyglądać konstrukcja.

XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319

XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319

XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319

XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319

Producent postawił na czarno-białą kolorystykę, która powinna wpaść w oko entuzjastom. Do chłodzenia elektroniki wykorzystano trzyslotowe chłodzenie z trzema dużymi wentylatorami (na rewersie znalazł się backplate). Na przebitkach widać także dwa 8-pinowe gniazda zasilania.

Premiera referencyjnych kart Radeon RX 6800 i RX 6800 XT została zaplanowana na 18 listopada. Nie wiadomo jednak kiedy zadebiutuje model XFX Radeon RX 6800 XT Speedster Merc 319 (producent twierdzi, że niebawem). Być może pojawią się też podobne wersje zwykłego Radeona RX 6800 (bez dopisku XT).

Warto dodać, że wcześniej swoje wersje Radeona RX 6800 XT zaprezentowały też firmy ASUSSapphire.

Źródło: Twitter @ XFX Global, VideoCardz

Zobacz więcej o kartach graficznych Radeon RX 6000:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  7
  Data premiery niema znaczenia. Pytanie kiedy pojawią się w sklepach? Oby tylko chore praktyki Nvidia nie przeniosły się na AMD.
  • avatar
   kitamo
   2
   wyglada ładnie, zawsze maja ładny design swoich kart
   • avatar
    Cezarr
    -1
    Tym razem od razu z trzema wentylatorami :D
    • avatar
     mutissj
     -4
     i znowu te terkoczące wentyle po nie całych 2 latach
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Po latach siedzenia głównie na Sapphire, ostatnio postawiłem na XFX z chłodzeniem THICC III. Z wyglądu karta jest bardzo elegancka a jako że 3-wentylatorowy cool-er chłodzi ledwie 160-watowego RX 5600XT, XFX zgarnął tytuł najcichszej karty graficznej jaką miałem EVER. Konstrukcja jest zupełnie niesłyszalna pod pełnym obciążeniem w 1440p. Miód.
      • avatar
       Zero-Cool
       0
       XFX i ich karty... Ci goście są kozakami, nie znam ewolucji chłodzenia Thicc ale w pierwszej wersji RX 5700 XT (nie wiem jak z następnymi) zastosowali blaszkę ze stali nierdzewnej pomiędzy radiatorem a pamięciami, dla niezorientowanych, w zasadzie zastosowali izolator termiczny (przynajmniej w porównaniu do innych opcji które można było zastosować), teoretycznie pozwalało to osiągnąć wyższe taktowanie rdzenia bo radiator nie zbierał tyle ciepła z kości RAM, ale w praktyce kości tak się grzały i ogrzewały wszystko wokół że ogólna wydajność leciała w dół. Zresztą sam radiator był źle zaprojektowany, a cała konstrukcja Thicc'a była nieporozumieniem.
       Chociaż z drugiej strony nie zaprojektowali Radeona który jest skazany na ciągłe psucie się jak Asus czy Gigabyte.

       Ciekawe czy coś się poprawiło w tym temacie.