Mobile

Xiaomi nie zwalnia - czas na podbicie kolejnego rynku

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi coraz śmiele poczyna sobie w Europie. Tym razem zaatakuje jednak rynek uznawany za dość „trudny” - brytyjski.

Nastawienie do chińskich producentów elektroniki bywa różne. Czy to się komuś podoba czy nie, Xiaomi jest jednym z liderów sektora smartfonów. Producent od dawna działa nie tylko w Chinach, czego akurat polski rynek jest najlepszym dowodem. Plany sięgają jednak zdecydowanie dalej.

Xiaomi coraz śmiele poczyna sobie w Europie. Tym razem zaatakuje jednak rynek uznawany za dość „trudny” - brytyjski. Otwarcie pierwszego oficjalnego sklepu Xiaomi w Wielkiej Brytanii odbędzie się 10 listopada. Było to przesądzone już od 1 października, trzeba było jedynie poczekać na dokładny termin.

W tej chwili nie jest jasne, jakie dokładnie produkty będą początkowo oferowane mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Wątpliwe jednak, że Xiaomi chciałoby pełnić na nowym dla siebie rynku rolę ciekawostki. Chociażby przez to, iż potwierdzono wprowadzenie do sprzedaży między innymi „flagowego smartfona”. Pierwsza myśl to oczywiście Xiaomi Mi Mix 3. Inna z pewnych informacji to ta, iż producent oferować będzie nie tylko urządzenia mobilne.

Plany Xiaomi nie kończą się na Wielkiej Brytanii. Chińczycy nie przestają marzyć o ekspansji na USA, ale to będzie już naprawdę trudne.

Źródło:  XiaomiUK

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PITUCH3
  0
  Telefonu Xiaomi w UK "latają" w przyzwoitej cenie :)
  Sukcesów im nie wróżę, w kraju gdzie Iphone Iphone'a Iphon'em pogania , w cenie jak za dobry rower :)
  Ewentualnie finał będzie taki, że po Xiaomi lepiej będzie polecieć za 10-120PLN (aka last minute wycieczka) do UK, niż zrobić zakup w PL.
  • avatar
   Faktor5
   0
   no i totalna porażka jak słyszałem, śmiech na sali