Internet

XOXO WiFi sposobem turysty na Internet w każdym miejscu

przeczytasz w 2 min.

Opłaty roamingowe bywają zabójcze, ale XOXO WiFi pozwala o nich zapomnieć. Router start-upu z Łodzi umożliwia korzystanie z Internetu w (niemal) każdym miejscu na świecie.

Polacy lubią podróżować za granicę i lubią też podczas tych wyjazdów pozostawać w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi, do czego potrzebny jest im Internet. Dostęp do niego w obcym kraju może być jednak bardzo drogi, a danie sobie szansy na skorzystanie z taniej sieci wymaga już podjęcia pewnego wysiłku. Tutaj z pomocą przychodzi XOXO WiFi.

Co to jest XOXO WiFi?

XOXO WiFi to polski start-up, a zarazem router, który można wynająć, by cieszyć się dostępem do Internetu w Unii Europejskiej i poza jej granicami – całkiem niedrogo i zdecydowanie bezproblemowo. Warto podkreślić, że łodzianie podpisali już ponad 300 umów z telekomami, co pozwala im działać w 130 krajach. 

XOXO WiFi mapa

Nie trzeba podpisywać żadnej skomplikowanej umowy, a jedynie wypełnić formularz najmu, zapłacić określoną sumę i poczekać na kuriera. 

„Cieszymy się, że pomagamy zarówno klientom indywidualnym oraz coraz częściej także firmom – podkreśla Katarzyna Banasiak, dyrektor generalna XOXO WiFi. – Przenośny router przydaje się podczas zagranicznych delegacji, gdzie poza Polską także trzeba wysyłać ważne maile czy odbyć nagłą rozmowę. XOXO WiFi gwarantuje w takim przypadku nie tylko wygodę wypoczynku, ale także może ułatwić komunikację”.

XOXO WiFi – cena i zasada działania

Jeden dzień wynajmu routera XOXO WiFi to koszt od 6,9 euro, co – jak przekonują przedstawiciele łódzkiego start-upu – jest kwotą niższą nawet o 95 proc. w porównaniu do stawek roamingowych. Za te pieniądze użytkownik otrzymuje nielimitowany dostęp do Internetu w wybranym kraju (lub wybranych krajach).

XOXO WiFi router

(Ważący 151 gramów i działający do 13 godzin między ładowaniami) router łączy się z lokalnym operatorem, wykorzystując sieć 4G lub 3G, a następnie tworzy prywatny hotspot WiFi, z którego może skorzystać użytkownik lub użytkownicy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Maksymalna liczba podłączonych urządzeń wynosi 5. 

XOXO WiFi – opinie są podzielone

Usługa XOXO WiFi ma liczne zalety, które są doceniane przez użytkowników. To przede wszystkim: niższe koszty w porównaniu do klasycznego roamingu oraz brak niemiłych niespodzianek na rachunku po wyjeździe, bezpieczeństwo i wygoda (polegająca na braku konieczności odnajdywania i kupowania kart SIM w danym kraju) czy wreszcie łatwość obsługi.

Rozwiązanie chwalone jest jednak przede wszystkim przez zwykłych turystów. Osoby, które często wyjeżdżają i wiedzą, z czym się to je, potrafią same załatwić sobie dostęp do Internetu za granicą (korzystając bezpośrednio z lokalnych usług), oszczędzając w ten sposób więcej niż dzięki XOXO WiFI. 

Jeśli więc chodzi wyłącznie o maksymalizację oszczędności, to samemu można to zrobić taniej. Jeśli jednak priorytetami są: wygoda i pewność, a oszczędności stanowić mają cenny dodatek, to XOXO WiFi brzmi naprawdę atrakcyjnie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie XOXO WiFi.

Źródło: XOXO WiFi, inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  4
  Strasznie drogie to!!! Ja już wole te odnajdywanie kart SIM w danym kraju. Przypuśćmy, że pojechałbym do Holandii na tydzień to musiałbym dodatkowo zapłacić 270 zł za internet gdzie kartę dostanę za 40 zł mam 2 GB za 130 nielimitowany i to na miesiąc.

  To chyba tylko dla tych co robią streamy na yt albo co jadą za granicę, żeby oglądać filmy online... A kartę znajdzie się zawsze na lotnisku czy też w jakimś centrum handlowym. Ja z tym nigdy nie miałem problemu.
  • avatar
   Kropeczka
   4
   Np. Egipt Karta sim 5 GB = 15 $ Spokojnie starczy na dwa tygodnie...

   Chora cena. Nawet jak dla kogoś kto jak u Juliusza Verne'a chce objechać świat dookoła - 80 x 6,9 euro - sorki ja passs
   • avatar
    Kapitan Nocz
    -3
    no dobra Janusze internetu a co jeśli jedzie cała grupa i taki router obsługuje nie jedna ale 5 osób w zespole? Myślę, ze dla przeciętnego Kowalskiego to nie będzie atrakcyjną propozycją ale właśnie biznesowo może być ok. Czy nawet kilku znajomych i już takie coś nabiera senu jeśli każdy by musiał kupic gdzieś tam jakąś kartę często nie znając języka jesteśmy raczej w czarnej ... a tu nie musimy się martwić o szczeguły użytkowania takiego inernetu.