Internet

YouTube: Google tworzy skrypt wybierający najśmieszniejsze filmy

przeczytasz w 1 min.

Komediowe według automatu

Pod koniec ubiegłego roku Google wprowadziło częściowo zautomatyzowane wyszukiwanie muzycznych talentów spośród nagrań wideo umieszczonych w serwisie YouTube. Skrypt wyszukuje domowe filmy i pozwala użytkownikom głosować na najlepsze z nich.

Obecnie firma zajęła się kolejną kategorią - przystosowuje swoje oprogramowanie do wyselekcjonowania potencjalnie najśmieszniejszych materiałów.

YouTube - przeboje komediowe
Kliknij obrazek, aby przejść do strony głosowania

Skrypt jest w stanie wykryć między innymi trzęsącą się kamerę, czy dobiegający zza kadru śmiech. Rozpoznaje także tekstowe oznaki "zabawności" filmu - tytuł, tagi oraz komentarze. Znaczenie mają liczne emotikony czy wyrazy dźwiękonaśladowcze przedstawiające śmiech. Często używane skróty jak "LOL" są inaczej interpretowane w przypadku wydłużeń jak "loool" czy wykrzykników na końcu.

Czy świadomość o algorytmach Google sprawi, że komentarze będą tworzone specjalnie z myślą o nich? Prawdopodobnie większość z nich pozostanie autentyczna, a na końcową liczbę wyświetleń filmu i tak wpływ będzie miała opinia ludzi rozsyłających odnośnik licznym znajomym.
 

Więcej o Google:

Źródło: The Telegraph, Google Research Blog

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Troszkę przypomina mi to początkową wersje Facebook jaka została zaprezentowana w filmie "The Social Network". Tylko różnica jest taka, że porównywano tam ludzi (ich wygląd). Ale koncepcja taka sama.
  • avatar
   shadowman333
   1
   Może by się tak wzięli za szybkość ładowania filmów, bo czasami jest tragedia, co chwilę buforuje.
   PS: Nie, to nie jest wina mojego łącza, wszystko inne działa z pełną prędkością.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na razie to Google usuwa najlepsze kanały z fail/win jakie mieli. Może w toku prac nad tym super skryptem uznali, że robią im konkurencję? Z resztą, jeśli będą 'usprawniać' YT tak dobrze, jak inne swoje produkty do tej pory, to niedługo nie będzie co tam oglądać.
    • avatar
     StartX_pl
     0
     Nie pamiętam nazwy, ale serwisy o podobnym sposobie działania nie są niczym odkrywczym. Wchodzimy na stronę główną i już jest do wyboru zdjęcie A, zdjęcie B i tak w nieskończoność...