Internet

YouTube i 360-stopniowe wideo na żywo

przeczytasz w 1 min.

Teraz będziemy mogli stanąć w centrum sportowych i kulturalnych wydarzeń transmitowanych na żywo.

YouTube działa szybko – dopiero co w lutym pisaliśmy, że rozważane jest wprowadzenie 360-stopniowych transmisji na żywo, a już teraz doszła do nas wiadomość, że taka opcja stała się oficjalnie częścią serwisu.

360-stopniowe filmy dostępne są na YouTubie już od ponad roku – wprowadzenie podobnych transmisji na żywo było więc naturalną ewolucją tej koncepcji. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli lepiej wczuć się w oglądanie wydarzeń sportowych oraz koncertów.

Wizja wizją, ale właściciele YouTube'a twierdzą, że zdołali pójść o krok dalej. Wprowadzili do swojego odtwarzacza system dźwięku przestrzennego, który sprawi, że w zależności od tego, w którą stronę obrócimy kamerę będziemy słyszeli realistyczny dźwięk dobiegający z określonego kierunku.

Dobrze widzieć rozwój tego typu projektów, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę rosnącą popularność gogli rzeczywistości wirtualnej. Jak widać, liczba zastosowań stale się powiększa, dzięki czemu raz kupiony gadżet – za niemałe pieniądze – szybko nie zniknie pod płaszczykiem kurzu.

Źródło: YouTube Blog, SlashGear, Wired

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Marucins
    3
    Tragiczna jakość obrazu.
    Tylko czekać aż zaczyna porównywać gry z wykorzystaniem YT i fenomenalnego bitrateu 360 st.