Internet

YouTube może zagrozić Netfliksowi i spółce

przeczytasz w 1 min.

Czy na platformie YouTube pojawią się seriale telewizyjne i kinowe filmy największych hollywoodzkich wytworni?

YouTube Red

YouTube od dawna nie jest już tylko stronką do oglądania uroczych kotków. Na przestrzeni lat platforma Google wyrosła na poważny serwis wideo, którego trudno nie znać i którego ogromu trudno nie docenić. Dodatkowo, pod koniec października uruchomiona została usługa YouTube Red, która w zamian za abonament daje użytkownikom serwis wolny od reklam i wypełniony treściami na wyłączność. Choć pomysł ten wzbudza sporo kontrowersji, to okazuje się, że internetowy gigant może wiązać z Red poważne plany – ba, może nawet zagrozić takim gigantom jak Netflix.

O co chodzi? Właściciele YouTube’a prowadzą ponoć rozmowy z hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi, aby te udzieliły im praw do publikowania i oferowania popularnych seriali i filmów. Łącząc obecną ofertę z nową kolekcją interesujących materiałów wideo, płatny YouTube mógłby być krok przed konkurencją, taką jak Netflix czy Amazon Prime Videos. Podobnie jak one firma Google chce też tworzyć własne treści. Ponoć już teraz w przygotowaniu jest 10 filmów i programów, w których zobaczymy największe gwiazdy YouTube’a, z PewDiePie na czele.

YouTube będzie zatem najprawdopodobniej chciał postawić na własne treści na wyłączność, a jednocześnie nie pozostawić abonentów z „niczym” i oferować im kinowe hity, jak i telewizyjne seriale największych amerykańskich wytwórni. Czy to właśnie – bycie potężnym multimedialnym kombajnem – jest przyszłością tej platformy? To się okaże. Pytanie jednak brzmi – bylibyście tym w ogóle zainteresowani?

Źródło: SlashGear, Wall Street Journal

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  radzab7
  4
  W obecnej cenie, nie. Lepiej już opłacić kablówkę, jeśli chce się oglądać legalnie.
  Fakt wyłączności, no ok, mogę obejrzeć to kiedy chcę, ale czy będzie to lepsze od tego, co mamy obecnie?
  Jedno jest pewne, większa konkurencja to lepiej dla nas, odbiorców.
  Tylko czy to wszystko nie zabije idei youtube?
  • avatar
   3ndriu
   4
   Problem w tym że większość tych hollywoodzkich filmów i seriali będzie miała u nas komunikat: Film jest niedostępny na terenie twojego kraju (lub coś w ten deseń). Z Netflixem, Hulu itd. jest tak samo.
   • avatar
    michal191098
    2
    Jeśli mam płacić 10 dolarów miesięcznie (chyba tyle kosztuje) i mieć dostęp do najlepszych seriali i filmów bez reklam w hd to zapłacę choćby i za chwilę.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Nie ma szans. YT już dawno został zaszufladkowany jako śmietnik video i żaden redtube mu nie pomoże. A netflix to niepodważalnie renomowana marka, która praktycznie daje gwarancję satysfakcji.
     • avatar
      Balrogos
      0
      You Tube Red naprawde? nie lepiej You Tube Cinema czy VOD?