Internet

Produkcje YouTube Originals uwolnione - już nie potrzeba abonamentu, ale… 

przeczytasz w 1 min.

Do tej pory, żeby oglądać autorskie programy YouTube’a, trzeba było płacić abonament. Teraz się to zmienia – produkcje zostają uwolnione i szansę na obejrzenie ich za darmo będziemy mieli wszyscy użytkownicy.

YouTube Originals - co to jest?

YouTube Originals to nic innego jak filmy, seriale i programy produkowane przez YouTube. Przez długi czas były to treści zarezerwowane dla abonentów YouTube Premium, ale właściciele serwisu zdecydowali się na zmianę i nawet osoby niepłacące abonamentu będą mogły oglądać te materiały.

To, czy korzysta się z YouTube Premium, czy nie, będzie jednak miało znaczenie. Tylko abonenci otrzymają dostęp do całych sezonów w dniu premiery. Jeśli nie płacicie, będziecie musieli czekać tydzień na każdy kolejny odcinek. Abonenci mają też wyłączność na wersje reżyserskie i materiały dodatkowe, a także (jak wszystko na YouTube) oglądają filmy bez reklam.

Filmy, seriale i programy YouTube Originals za darmo

Na początek udostępniony został pierwszy sezon serialu Cobra Kai, a pierwszy odcinek drugiej części zadebiutuje 11 września. Ponadto każda nowa produkcja wydana po 24 września 2019 roku będzie udostępniana na nowych zasadach. Wśród nich znajduje się Virtually History (seria dokumentalna o upadku muru berlińskiego), The Gift (film o Johnnym Cashu) czy drugie sezony seriali Impulse i Liza on Demand. Oto jak prezentuje się rozpiska na najbliższe miesiące:

 • Cobra Kai (sezon 2) – premiera 11 września
 • The Gift: The Journey of Johnny Cash – premiera 6 października
 • Impulse (sezon 2) – premiera 16 października
 • Liza on Demand (sezon 2) – premiera 25 października
 • The School Of… – premiera w październiku
 • Virtually History – premiera 6 listopada
 • The Edge of Science – premiera w grudniu

Właściciele YouTube’a najwyraźniej doszli do wniosku, że całkowite blokowanie dostępu do autorskich produkcji nie jest najlepszą strategią. Zamiast tego będzie pokazywał kolejne odcinki i zaproponuje: chcesz obejrzeć cały sezon zamiast czekać, przyłącz się do programu Premium. Co o tym myślicie?

Źródło: YouTube

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  0
  YT właśnie otworzyło sobie kolejny strumyczek dopływu funduszy to portfela, całkiem zmyślnie z resztą. Reklamy nie zawsze da się obejść, więc ci, którzy są cierpliwi i nie chcą płacić, będą przynosić zyski i tak. Ci mniej cierpliwi i łakomi na "DLC'ki" do materiałów natomiast wykupią pakiet premium. Nawiązując do pewnego mema "It's win-win situation".