Internet

YouTube wyda miliony na treści swoich twórców

przeczytasz w 1 min.

Inwestycje obejmować mają treści różnego gatunku, różnej długości i zarówno od młodych twórców, jak i znanych przedstawicieli show-biznesu.

YouTube logo

Dziś, aby zająć i utrzymać poważną pozycję w sektorze platform wideo i telewizji internetowej, należy mieć potężną ofertę treści na wyłączność, albo chociaż grono twórców chętnych do publikowania. Zdajemy sobie z tego sprawę my i zdaje sobie z tego sprawę również firma Google. Dlatego też gigant z Mountain View planuje kontynuować inwestycje w treści popularnych YouTuberów. Niedawno firma rozpoczęła program mający na celu zapewnienie twórcom z kanałów partnerskich lepszych urządzeń produkcyjnych. Teraz – jak wynika z doniesień – Google jest gotowe na „rzucenie” kolejnych milionów dolarów na ten cel.

Chociaż Google zainwestowało już naprawdę sporo w oryginalne treści, wydaje się, że gigant zamierza pójść znacznie dalej. Nowy program ma na celu finansowanie największych gwiazd YouTube’a, aby te nie tylko przygotowywały materiały coraz wyższej jakości, ale też chciały pozostać na platformie Google. Wypromowani przez Internet twórcy otrzymują propozycje między innymi od stacji telewizyjnych, dlatego też niezwykle ważne jest, aby YouTube miał do zaoferowania wystarczająco dużo.

Firma Google zamierza przeznaczyć na ten cel bliżej nieokreślone „grube miliony”. Inwestycje obejmować mają treści różnego gatunku i różnej długości. Wśród dofinansowywanych znaleźć mają się zarówno młodzi twórcy, jak i znani przedstawiciele show-biznesu. Poza pieniędzmi otrzymają oni także wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania oraz lepszą widoczność na stronie głównej. 

Źródło: TechSpot

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stasiek_Zabojca
  14
  Według mnie lepiej by było,gdyby zainwestowali w coś,co pozwoli się wybić dobrym,ale mało znanym YouTube'rom,zamiast pomagać tym najpopularniejszym wybić się jeszcze bardziej.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   YT, powoli przeistacza się w ogromny serwis reklamiarski - nie mam tu na myśli reklam wyświetlanych na początku każdego materiału wideo.
   Chodzi raczej o kupowanie różnych recenzji, opinii na jakiś temat, reklamowania czego się da, znana paszczą (czyt. twarzą, nazwiskiem/pseudonimem).

   Za każdym razem, gdy wchodzę na główna stronę tego marketingowego śmietnika - jestem atakowany różnymi propozycjami (głównie są to kanały liczące setki tysięcy subskrybentów), które w ogóle mnie nie interesują i których nie chce oglądać. Niestety, nie można się tego spamu w żaden sposób pozbyć. Mimo iż próbuję ukryć dany kontent, przy ponownym włączeniu głównej strony, nadal serwują mi ten cholerny spam - twierdząc, że to powinno mi się spodobać... Nawet czyszczenie pamięci i ciastek niczego nie zmienia - nadal polecają ten sam chłam.
   Żeby dotrzeć do NORMALNYCH materiałów (filmików) nie tworzonych dla kasy, trzeba się zdrowo na klikać.
   Promuje się największy syf, ważne żeby tylko miał sporą oglądalność, która w głównej mierze generują dzieci ulegające w łatwy sposób różnym manipulacją...
   YT już dawno przestał być tym, czym kiedyś był. Marketing i rządzą pieniądza niszczy wszystko jak leci, włącznie z ludźmi...
   _________________

   PS Gdy czytam, lub słyszę takie pytanie: "jak się wybić na YT?" - zawsze mam ochotę odpowiedzieć w ten sposób: Przystawiając pistolet do skroni i naciskając spust! :] Dzięki temu, byłoby mnie chłamu w tym YT.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Chica dostanie nową parę kosmatych nóg?
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     A odtwarzacz już nawet leżeć nie ma jak, wpadł w bliżej nieznaną otchłań listy "do przebudowania"
     • avatar
      Konto usunięte
      -2
      Gdzie się mam zgłosić żeby dostać dofinansowanie z Google! Robię Lets pleje ale mam na razie 45 widzów, więc szmal na promocję kanału się przyda!