Internet

YouTube rozważa 360-stopniowe transmisje na żywo

przeczytasz w 1 min.

Właściciele YouTube’a są już ponoć po cyklu spotkań z producentami kamer umożliwiających rejestrowanie sferycznych materiałów wideo.

YouTube 360

Rzeczywistość wirtualna to nie tylko gry. Firma Google twierdzi, że gogle świetnie sprawdzą się również podczas oglądania filmów. Dlatego też już od jakiegoś czasu na platformie YouTube dostępne są 360-stopniowe treści (niewiele i w słabej jakości, ale są). Teraz gigant chce pójść jeszcze dalej i wprowadzić możliwość przeprowadzania (i oglądania) 360-stopniowych transmisji na żywo.

Z informacji przekazanych przez BuzzFeed News wynika, że właściciele YouTube’a są już po cyklu spotkań z producentami kamer umożliwiających rejestrowanie sferycznych materiałów wideo. Celem rozmów miała być próba porozumienia się i opracowania strategii, dzięki której użytkownicy tych urządzeń mogliby na żywo transmitować filmy bezpośrednio na YouTube (tak jak obecnie możliwe jest to w przypadku typowych kamer).

Jednym z problemów jest to, że obecnie niewiele kamer pozwala na nagrywanie 360-stopniowych filmików. Google wraz z partnerami próbuje podobno go rozwiązać. Jak? Tego nie wiadomo, ale jedną z możliwości jest stworzenie webowego oprogramowania, które „w locie” łączyłoby w jeden sferyczny materiał nagrania rejestrowane przez kilka kamer.

Google i zarząd YouTube’a odmawiają komentarza w tej sprawie.

Źródło: The Verge, Engadget. Foto: The Verge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TheEquinoxe
  5
  A ja się pytam po co to.
  Nie wiem czemu ale czuję, że skończy to tak jak 3D, czyli co najwyżej ciekawostka.
  • avatar
   mutissj
   1
   ogladasz film i jednocześnie krecisz myszka xd,

   na dłuższa męte mi by się nie chciało
   • avatar
    kladiator
    1
    " w niewielkiej jakości i słabej jakości, ale są " błąd? ;)
    • avatar
     dolph
     0
     Multi cam video - to jest to na co czekam... zrobili testy, pokazali że na YT to działa i tyle ;/