Internet

YouTube w końcu bardziej intymny

przeczytasz w 1 min.

Google zdecydowanie nie chce nam dać zbyt wiele za jednym razem, ale nowa opcja serwisu YouTube na pewno była bardzo potrzebna.

W końcu będziemy mogli decydować kto ma oglądać nasze filmy i to nie za pośrednictwem bardzo niewygodnej opcji video prywatnego, ograniczonego dostępem tylko dla naszych serwisowych znajomych.

Obecnie o tym, kto obejrzy taki utajniony filmik zadecyduje podanie mu odpowiedniego linku ze specjalnym kluczem dostępu, który sprawi, iż video będzie widoczne wyłącznie dla osoby posiadającej taki klucz. Podobne rozwiązanie z powodzeniem od pewnego czasu stosowane jest w innym serwisie Google - wielkiej galerii zdjęć o nazwie Picassa.

Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje wady - link tak czy siak może trafić w niepowołane ręce, a wówczas już krótka droga do ekspansji w internecie. Może bezpieczniejsze byłoby tradycyjne hasło? 

Źródło: GoogleBlog

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A może tradycjynie... album ze zdjęciami, plytka DVD zaprosić PRAWDZIWYCH znajomych na obiad i obejrzeć?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Coś takiego działało już dawno, dawno temu kolega udostępnił mi film dnia: 2009-06-29
   • avatar
    spavatch
    0
    Hmm, "droga do ekspansji internetu"? Myślałem, że ekspansję internetu mamy dawno za sobą...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Info z Youtube:

     "Ten film wideo zawiera treść od partnera Vevo, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich."

     Na mocy praw autorskich ??!!. Zaczynam się zastanawiać, czemu mają właściwie służyć prawa autorskie, bo jak można zbanować cały kraj podpierając się właśnie prawami autorskimi ?!. Do czego ten świat zmierza ? (tak na marginesie, chciałem zobaczyć video-klip grupy Snow Patrol - "Run"). Oczywiście jeden klik na www.hidemyass.com i mogłem go obejrzeć bez problemu, ale niesmak pozostał ...

     PS.
     Podłączyłem się z tym wpisem mając na uwadze temat "decyduje co kto może oglądać" :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W ogóle nowy YT jest do bani... Interface tak spieprzyli że chyba bardziej się nie dało ! Niby jest wiele nowości ale tak kiepsko oprawionych, że kompletnie niszczy to jego funkcjonalność :/