Internet

YouTube stwierdził, że czas zakończyć panowanie spamerskich komentarzy

przeczytasz w 2 min.

Spam w sekcji komentarzy na YouTube przybiera różne formy, jednak każda z nich wywołuje coraz to większą frustrację u youtuberów w ostatnich tygodniach. Platforma postanowiła w końcu zrobić z tym porządek.

YouTube ma ponoć wiele narzędzi do zwalczania spamerskich komentarzy i automatycznie usuwa ogromną ich liczbę. Korzystając z uczenia maszynowego i ludzkiego oka, firma usunęła ponad 950 milionów komentarzy za naruszenie zasad dotyczących spamu, wprowadzania w błąd i oszustw tylko w czwartym kwartale 2021 r. Rzecznik YouTube, Ivy Choi, w oświadczeniu dla serwisu The Verge podaje, że zdecydowana większość tych usunięć została po raz pierwszy wykryta przez automatyczne systemy flagowania. Okazuje się jednak, że systemy te nie wystarczyły i platforma o tym wie.

Spam wymyka się spod kontroli

Jak podaje jeden z popularnych youtuberów, Marques Brownlee, spam w komentarzach YouTube od miesięcy wymyka się spod kontroli. Zwrócił uwagę między innymi na to, że pod jego filmami pojawiło się mnóstwo komentarzy od oszustów, próbujących naciągnąć widzów.

Wielu innych twórców również komunikowało o tym problemie, nagrywając różne materiały. Wynika z nich, że spam można podzielić na dwa rodzaje. Jeden z nich dotyczy podszywania się pod twórców i obiecywania widzom coś dobrego, by następnie przekierować ich z platformy i ostatecznie oszukać.

Innym typem spamu są komentarze wyglądające pozornie na normalne, jednak często zawierają dziwne linki, a sama nazwa użytkownika, który odpowiada za dodanie treści, składa się z ciągu znaków, które często tworzą zdrożną wiadomość.

Eksperymentalna funkcja moderacji

Wspomniany już Marques Brownlee dodał ostatnio informację na Twitterze, na temat eksperymentalnej funkcji moderacji. Ma ona zwiększyć poziom oceniania komentarzy pod filmami. Będą one automatycznie przesyłane do sprawdzenia. Ponoć testowanie tej funkcji rozpoczęło się już w 2021 roku i wkrótce zostanie wprowadzona w życie.

Czy to pomoże w walce ze spamem? Z pewnością niedługo się okaże.

Źródło: theverge.com, youtube

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gicmo
  3
  Jeżeli spam/scam wyprowadza "pieniążki" na zewnątrz YT, to jest beee, jeżeli oszust działa tylko wewnątrz YT, to nie ma sprawy, YT nie reaguje. Od kilku lat na YT jakiś cwaniak (chyba z Pakistanu) tworzy porównania smartfonów ( możliwości foto), ma kilka kont i w ciągu tygodnia produkuje kilkanaście "testów", Ilu ludziom zamieszał w głowach, można się tylko domyślać... Ostatnio zamieścił zdjęcia Pragi zrobione późnym latem/jesień, wykonane Samsungiem Galaxy A53...można raportować, wiadomo z jakim skutkiem.
  Gdyby ktoś miał ochotę:
  youtu.be/ZVdXc-F6Vo4?t=41
  lub inne konta
  The Real Tech
  Hyder Tech
  GalaxyTech
  Techy Artist
  Technical Artist
  Trending Tech
  Alpha Tech
  Mobile Tech Farhan
  Has Tech
  Dope Tech
  Tech Latest
  Don Tech
  The Tech Review
  • avatar
   starymaciej
   2
   Jak myślicie, kiedy wprowadza konieczność posiadania premium za wyższą jakość niz 720p?
   • avatar
    Teodor
    0
    Jutro wybory we Francji, a oni się teraz ruszyli. Treści, które się przebijają do mnie (bez względu na adres ip), to nawet nie jest żenada, to jest praca na rzecz Putina. Tak drogie Google. Wzbudzanie strachu i retoryka wojenna tylko sprzyja skręcaniu społeczeństwa na prawą stronę.
    • avatar
     Szamajama_Okutasi
     -3
     Zwykła cenura.
     • avatar
      Aquaform
      0
      Taki anty spam, że nie można wkleić link ani nic napisać.