Oprogramowanie

Z Apple posłuchamy muzyki w chmurze

przeczytasz w 1 min.

Według danych agencji Reuters, Apple jest gotowe na otwarcie swojej muzycznej usługi korzystającej z chmury.

Warto przeczytać:
ZeroPC - zarządzanie danymi w "chmurze"
 Amazon udostępnia muzykę w chmurze

Ma ona pozwalać na zgrywanie swojej muzyki na serwery Apple i uzyskiwanie dostępu do niej przez dowolne urządzenie z dostępem do internetu, korzystające z jabłkowego oprogramowania. Co ciekawe Apple zrobiło to krok przed Google, które także miało stworzyć taką usługę, lecz dla użytkowników Androida.

Firma z Cupertino zadbała również o wszystko od strony prawnej i podpisała umowę z kilkoma dużymi wytwórniami. O usłudze Apple wiemy na razie tylko tyle, że firma nie będzie zgrywać naszych wszystkich plików, lecz tylko playlisty, a my będziemy mogli pobierać poszczególne utwory. Pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca, gdyż na serwerach w północnej Karolinie będzie znajdowała się tylko pojedyncza kopia każdej piosenki.

A wy będziecie używać tego typu rozwiązania? Czy wolicie jednak tradycyjną płytę CD lub zwykłe zgrywanie plików na odtwarzacz?


Źródło: reuters.com

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lukaszbik
  0
  ciekawe jak to bedzie z jakoscia :D
  • avatar
   hideo
   0
   pomysł jest dobry, aktualnie raczej tylko do domu, bo jeśli mowa o przenośnych odtwarzaczach to do tego trzeba neta wszędzie w powietrzu i w jakiś niskich cenach, to dopiero początek za ileś lat chmura to będzie standard dla każdego
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Do tego potrzeba internetu mobilnego po normalnych cenach i bez limitu transfeu danych. Wniosek -> tak, ale nie w Polsce.