Aparaty cyfrowe

Z kamery prosto na Youtube

przeczytasz w 0 min.

Czy da się jeszcze bardziej uprościć wrzucanie filmów na Youtube? Jeśli kręcimy je przy pomocy kamery cyfrowej, to mimo wszystko zabieg ten może wymagać pewnych umiejętności, z którymi nie każdy sobie poradzi. Jest jeszcze pewne część użytkowników, którym po prostu nie chce się poświęcać zbyt wiele czasu na przygotowanie pliku wideo. JVC postanowił wyciągnąć pomocną dłoń i zaproponował swoim klientom kamerę, która maksymalnie ułatwi wrzucanie filmów na serwery Youtube.

Na obudowie kamery Everio GZ-MS100 znajdziemy specjalny przycisk, który po przyciśnięciu załatwi za nas sprawę „uploadu” filmu. Po pierwsze sprawdzi czy film nie jest za długi – ma maksymalnie 10 minut. Po drugie, już po podpięciu kamery do komputera, uruchomi odpowiednią aplikację, która prześle film na nasze konto. Zdecydowanie, prościej już się nie da.


Everio GZ-MS100 to dość amatorski sprzęt ale warto wspomnieć, że kamera wyposażona jest w 35-krotny zoom optyczny, panel LCD o przekątnej 2.7 cala. Filmy rejestrowane są na kartach pamięci SD (SDHC) dzięki czemu JVC jest bardzo lekka – około 270g. Niestety sprzęt nie posiada modułu Wi-Fi przez co użytkownicy nadal zmuszeni będą do podpinania kamery przy pomocy portu USB 2.0. Kamera posiada dodatkową stabilizację obrazu. Według zapewnień, bateria powinna wystarczyć na 2.5 godziny kręcenia filmów.

Cena GZ-MS100 wyniesie około 350$. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy urządzenie będzie dostępne na polskim rynku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login