Gry

Zaginięcie Ethana Cartera - odkrywanie tajemnic po polsku

przeczytasz w 1 min.

Znamy obsadę polskiej wersji językowej gry Zaginięcie Ethana Cartera. Jak to brzmi?

Zaginięcie Ethana Cartera noc

Zaginięcie Ethana Cartera to kolejna polska gra, która ma spore szanse na międzynarodowy sukces. Od samego początku zresztą warszawskie studio The Astronauts tworzyło ten tytuł z myślą o zagranicznych rynkach, czego owocem była w pełni angielska wersja językowa. Na początku sierpnia Adrian Chmielarz – przywódca ekipy – ujawnił jednak, że powstanie także pełna polska wersja. Teraz poznaliśmy szczegóły.

Panowie ze studia The Astronauts obawiali się, że dwie wersje językowe mogą wprowadzić nieścisłości w fabule i prowadzeniu akcji. W końcu każde słowo czy sposób jego wypowiedzenia może być wskazówką. Szczególnie w grze takiej jak Zaginięcie Ethana Cartera, gdzie naszym podstawowym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek. Ostatecznie jednak możemy odetchnąć z ulgą – twórcy zapewniają, że dzięki współpracy z CDP oraz Sound Tropez udało się wszystko w tej kwestii dopieścić.

Czyimi głosami przemówią zatem mieszkańcy Red Creek Valley w polskiej wersji językowej? A no usłyszymy między innymi Agnieszkę Matysiak, Miłogosta Reczka, Sebastiana Cybulskiego oraz Sławomira Packa. W tytułowego Ethana wcieli się natomiast Jakub Jankiewicz. Wszyscy mają za sobą dubbingową przeszłość, zatem o jakość możemy być raczej spokojni.

Próbki możecie posłuchać poniżej:

Przypomnijmy w tym miejscu, że Zaginięcie Ethana Cartera to przygodówka z elementami horroru. Twórcy zapowiadają tajemniczy klimat, ciekawy otwarty świat i wciągającą fabułę – gracz wciela się w postać detektywa Paula Prospero (w tej roli Miłogost Reczek), który bada sprawę zniknięcia tytułowego chłopca. Okazuje się jednak, że to tylko maleńka część większej układanki, która jest kluczem do rozwiązania „zagadki, która wpłynęła na losy mieszkańców Red Creek Valley”.

Gra Zaginięcie Ethana Cartera powstaje z myślą wyłącznie o komputerach osobistych. Premiera już 25 września.

Źródło: CDP

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  6
  "Gra Zaginięcie Ethana Cartera powstaje z myślą wyłącznie o komputerach osobistych." Widać, że twórcy nie lecą na konsolową łatwą kasę, tylko chcą zrobić dobrą grę. I chwała im za to.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Niesamowite, warszawskie studio jednak wyda grę w ojczystym języku. Priorytetem są rynki zagraniczne czyli świadczy to o tym że nawet nasze polskie studia mają wywalone na polskich graczy. Za pewne jest to nie opłacalne bo w Polsce jest za duże piractwo.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    To po co i na co to zdanie na końcu:"Gra Zaginięcie Ethana Cartera powstaje z myślą wyłącznie o komputerach osobistych."?
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Do klimatu tej gry pasuje soundtrack z amerykańskiego The Ring.
     • avatar
      Sander Cohen
      0
      Czyzby nasz rodzimy Alan Wake? Trzymam kciuki za Chmielarza u s-ke.