Oprogramowanie

Zagraj sobie w... Wikipedię

przeczytasz w 1 min.

Na zakończenie weekendu, wciąż w luźniejszym duchu, internetowa ciekawostka - jedna z bardziej innowacyjnych gier online jaką ostatnio widziałem w sieci!

Nie jest to bowiem ani charakterystyczna dla nas flashka, ani bardziej złożona aplikacja. Ba - za jej silnik posłużyło proste PHP i... Wikipedia!

Zasady zabawy są bardzo proste, aczkolwiek od opanowania tychże do zwycięstwa bardzo daleka droga. Witryna generuje nam dwa hasła dostępne w anglojęzycznej wersji największej internetowej Wikipedii. Zadaniem gracza jest jak najszybsze (uwzględniając nieubłagany upływ czasu!) przejście od jednego do drugiego. A czasem są to zadania w stylu od "boiska piłkarskiego" do "czarnego poniedziałku na Wall Street".

Polecamy Wam tę grę ze względu na jej liczne atuty. Bawi - to oczywiste, ale też dokształca. Z języka angielskiego i wiedzy "ogólnej", a tych w dzisiejszym świecie - jak wiadomo - nigdy dość. Miłej zabawy!

Zagraj!

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kowdipapo
  0
  Ciekawe, ale czasem dosc trudne.

  Wygrywalem, mialem przejsc na terrorism i juz bylem w gangach i mafii i jakis blad mi wyskoczyl, ze strona nie odpowiada :D
  • avatar
   Czaszka
   0
   Dobre, ale bez niezłej znajomości anglika może być ciężko ;)
   • avatar
    Warmonger
    0
    Rewelacyjny pomysł, muszę spróbować.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie podoba mi się to :(