Gry komputerowe

Zapowiedziano Homeworld 3

przeczytasz w 1 min.

Fani gier RTS zapewne dobrze kojarzą serię Homeworld. Wygląda na to, że za jakiś czas można będzie do niej powrócić za sprawą nowej odsłony.

Homeworld 3 zapowiedź

Ekipy Blackbird Interactive oraz Gearbox Publishing oficjalnie potwierdziły prace nad Homeworld 3. Nie może być mowy o zaskoczeniu, ponieważ i w tym przypadku należy doczekiwać kosmicznego RTS-a. Celem ma być zaoferowanie dobrze znanych schematów w nowych szatach, ale przy zachowaniu klimatu pierwszych odsłon serii. Pomóc ma w tym między innymi Paul Ruskay odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową w Homeworld i Homeworld 2.

Chociaż nie ujawniono wielu informacji, rozpoczęła się kampania crowdfundingowa na platformie fig. Jej start wypadł obiecująco, obecnie na koncie twórców jest już niemal 500 000 dolarów. Decydujący się na wsparcie projektu będą mogli liczyć na dodatkowe informacje i, jak jest to określane, aktywny udział w pracach nad grą.

Prace nad grą są w bardzo wczesnej fazie. Obecnie nie może być mowy o dokładnej dacie premiery. Wstępnie mówi się o czwartym kwartale 2022 roku. Jedyną potwierdzoną platformą docelową Homeworld 3 są komputery z Windows. Biorąc pod uwagę losy poprzednich odsłon serii może się to już nie zmienić.

Źródło: Gearbox Official

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  2
  Gdy słyszę o zbiórce pieniędzy to widzę wieczne alfa
  • avatar
   Fiona
   0
   Oj tam to jest mistrzostwo marketingu. Dajcie nam pieniądze na wyprodukowanie towaru który wam potem drogo sprzedamy ;P