Internet

Tyle zarabiają najwięksi YouTuberzy w Polsce. Astronomiczne kwoty

przeczytasz w 2 min.

Ile zarabiają YouTuberzy w Polsce? Okazuje się, że stawki w porównaniu z wypłatami sprzed niemal 10 lat poszybowały wielokrotnie do góry. Największe kanały zarabiają setki tysięcy złotych miesięcznie.

 • Zarobki na YouTube w Polsce, o których pisze Tomasz „Gimper” działowy dotyczą wypłat z AdSense.
 • Stawki AdSense z 2015 na kanale Gimpera były wielokrotnie niższe w porównaniu z tegorocznymi.
 • Wypłaty na YouTube zależą od jakości materiału, jego tematyki, grupy docelowej, ale też samej długości wideo.

Temat zarobków na polskim YouTube poruszony przez jednego z twórców

Tomasz „Gimper” Działowy rozpoczął na Twitterze dyskusję, która dotyczy zarobków twórców na polskim YouTube. Autor kanału, który jest obecnie obserwowany przez ponad 2 miliony subskrybentów dziś zajmuje się szeroko pojętym komentowaniem działalności innych twórców na YT. Gimper porównał swoje zarobki z 2015 z tymi, które YouTube wypłacał w 2022 roku.

Kwoty robią niemałe wrażenie, a do dyskusji autora dołączyli inni autorzy treści wideo w sieci. Jedno jest pewne - najwięksi YouTuberzy z Polski zarabiają potężne pieniądze.

8000 zł za 10 milionów wyświetleń. Tak było w 2015. Jak jest dzisiaj?

Wypłaty z AdSense (reklam przed i w trakcie wyświetlania filmu) w 2015 roku w przypadku Gimpera wynosiły ok. 8000 zł za każde 10 milionów odsłon materiału. To jednak historia, a tegoroczne stawki różnią się diametralnie od tych, które obowiązywały niemal 10 lat temu.

W 2022 roku, kwoty AdSense obowiązujące na kanale Gimpera pozwalały zarobić ok. 100 tys. zł za każde 10 milionów wyświetleń filmów.

Stawki AdSense nie są jednak tożsame dla wszystkich twórców i zależą m.in. od samych treści poruszanych w materiale, ale też jego długości. Inny twórca, który odpowiedział na post Gimpera, Tomasz „REVO” Bagiński mówi o zarobkach sięgających nawet 150 tys. zł za każde 10 milionów odsłon.

Poprzeczkę podnosi współpracownik Friza

W dyskusji udzielił się również Łukasz Wojtyca, szerzej znany w Internecie jako Wujek Łuki (odpowiedzialny za wygaszony dziś projekt Ekipa, w którym brał udział jeden z największych twórców na polskim YouTube - Friz). Jego zdaniem zarobki za 10 milionów odsłon mogą sięgać nawet 200 tys. zł.

Odpowiedź Łukasza Wojtycy dotyczy najprawdopodobniej kanału samego Karola „Friza” Wiśniewskiego, którego śledzi ponad 4,7 mln subskrybentów, a jego materiały mogą pochwalić się wielomilionowymi wyświetleniami.

Zarobki sięgające kilkuset tysięcy złotych miesięcznie

Najbardziej zasięgowi twórcy, którzy często publikują długie materiały mogą liczyć zatem nawet na kilkaset tysięcy złotych zarobku miesięcznie. Są to jednak kwoty zarezerwowane dla największych twórców.

Należy jednak pamiętać, że kwoty podane przez Gimpera, REVO oraz Wujka Łukiego dotyczą wypłat wyłącznie z AdSense. Dodatkowo każdy film może zawierać lokowanie produktu, a oprócz tego reklamować choćby profile społecznościowe twórców, gdzie YouTuberzy zarabiają kolejne pieniądze.

Jesteście w szoku jakimi stawkami operują czołowi twórcy na YouTube w Polsce?

Źródło: Twitter @t_dzialowy

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  24
  Są tacy jak dr Tomasz Mrożek i uważam, że robi świetną robotę, ale niestety jest też masa czubków, którzy zrobią wszystko, żeby tylko się wyświetlało. W takich przypadkach powinni dopłacać do tego, żeby ich ktoś oglądał, ale niestety takie mamy pokolenie, że się jara głupotą a czasem bezgranicznie ufa temu co robią znani z YT i z niczego więcej.
  • avatar
   Halavin
   12
   Zarobki z wyświetleń nie stanowią nawet połowy ich dochodów. Gdyby doliczyć do tego kasę ze współprac i innych sponsorowanych rzeczy to...
   • avatar
    xbk123
    8
    Jakiś czas temu wrzuciłem na jutuby ekipę, zobaczyć co to. Jprld, takiej tandetnej popeliny to moje oczy dawno nie widziały. Sorry za słownictwo, ale widać g...no, które produkują, naprawdę się sprzedaje.
    • avatar
     Yetii
     2
     Hmmm, z YT tylko teledyski oglądam :(
     • avatar
      tulika
      1
      Jak łatwo było przewidzieć, większość będzie oceniać wg swojego mniemania o sobie, bo "oni by chcieli albo 'ciężko' pracują a tacy to..." Czy też wedle zwykłej ludzkiej zawiści.
      1. Duże pieniądze zarabiają wyłącznie ci z dużą ilością odsłon, więc prawa rynku regulują czy się należy czy nie
      2. przygotowanie materiałów dobrej jakości i częste publikowanie wymaga nie tylko dużo pracy, czasu ale i umiejętności
      3. jak ktoś uważa że kanał niewarty wsparcia to po prostu niech nie ogląda, a jeśli jacyś ludzie uważają inaczej i to wspiera kanał to co go to boli? Nie jego pieniądze. Jeśli miliony ludzi chcą oglądać filmy o szydełkowaniu ich sprawa..
      4. Nierzadko przez kilka lat trzeba rozwijać kanał, by cała praca zaczęła się zwracać.
      5. Dobre pieniądze pozwalają się skupić na rozwijaniu kanału, inwestowaniu w niego i poprawianiu go. Jak ktoś musi pracować jak wszyscy inni, zajmować się rodziną i rozwijać kanał to jest totalnie wyniszczające życie prywatne.
      • avatar
       piomiq
       -1
       "10 milionów wyświetleń "
       Co za crap za przeproszeniem trzeba robić aby mieć tyle wyświetleń. Można się tylko domyślać po informacji ile wyświetleń ma "projekt Ekipa" i pan Friz.
       • avatar
        sn00p
        -14
        Sonda wyraźnie pokazuje że większość ludzi ma ból 4 liter z tego powodu. Zarabiasz dokładnie tyle na ile zapracujesz.
        • avatar
         AdasSzabo
         -18
         Czy chciałbyś, chciałabyś żyć w dobrobycie, mieć cały czas szczęście, bez zmartwień , pozbyć się wszelkich długów, porażek, znalesc prawdziwa miłość?
         Jeśli tak to zapraszam do kupna AMULETU FORTUNY.
         Magiczny mandżurski talizman na przywołanie bogactwa, zdrowia i kochających ludzi!
         Poznaj historie Marioli z Warszawy która stała się właścicielka AMULETU FORTUNY która żyła w biedzie, ściągał ja komornik, odszedł mąż zostawiajac ja z masa problemów.
         Postanowilem podarować pani Marioli AMULET FORTUNY i jej życie się diametralnie odmieniło!
         Już po pierwszym założeniu poczuła magiczna aurę która zaczęła ja otaczać. A nie długo po tym wygrała szóstkę w totolotka!
         Dzis mieszka w 100 metrowym luksusowym apartamencie w centrum Warszawy. Spłaciła wszystkie długi a pieniędzy ma tyle ze starczy do końca życia nawet dla jej wnuków!
         Ale to nie wszystko pani Mariola regularnie wygrywa w zdrapkami konkursach po 10-20-30 tysięcy złotych i więcej a wszystko dzięki magicznemu AMULETOWI FORTUNY!!!
         Kliknij w link aby przeczytać więcej prawdziwych historii i zamówić AMULET FORTUNY z 70% zniżki już dzis!
         Chce lepszego życia i klikam w link!

         https://newsyoucanread24.com/article/esoteric_pl/6-miesiecy-temu-brakowalo-jej-pieniedzy-na-czynsz-int/?_url=%252Fr%252FxYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&utm_campaign=36330&utm_content=35632&utm_medium=4&utm_source=21&sub_id=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adi=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adref=xYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&adp=14618&adr=eHRyb2dsb2JhbC5jb20%3D&adnid=21

         Uwaga! Uważajcie na wszelkiej maści oszustuw którzy będą wam chcieli sprzedać podróbki amuletu w dużo wyższej cenie!
         Nie dajcie się nabrać! Prawdziwy mandżurski AMULET FORTUNY można kupić tylko inwylacznid z powyższego linku!!!