Konsole do gier

Tak wygląda nowy Xbox? Biały jak ściana i brak napędu

przeczytasz w 2 min.

Blisko, coraz bliżej. Zdjęcia nowej konsoli Xbox zostały właśnie ujawnione. Co szykuje Microsoft? Część graczy będzie kręcić nosem. A może nie?

Sarah Bond w lutym 2024 r. przekonywała graczy, że nowa konsola Xbox to gwarancja ”największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widzieliście w generacji sprzętu”. Odważną deklarację można potraktować jako szykowanie gruntu pod next-genowego Xboxa. Zanim jednak powitamy nową generację sprzętu, Microsoft najwyraźniej chce wypuścić na rynek coś mniej spektakularnego.

Nowy Xbox coraz bliżej?

Uporządkujmy doniesienia. Nowy Xbox, o którym teraz mowa, to odświeżony Xbox Series X, a nie nowa next-gen. Redakcja eXputer publikuje zdjęcia mające rzekomo przedstawiać nową wersję konsoli. Widzimy wyraźnie brak napędu, co wpisuje się w plotki z września 2023 r. (Xbox Brooklin).

Co jeszcze zaoferuje nowy Xbox Series X? Rzekomo zmodyfikowano system chłodzenia. Większych ulepszeń brak. Redakcja eXputer porusza temat ceny i daty premiery. Nieoficjalnie nowy Xbox Series X “ma zostać wprowadzony w niższym przedziale cenowym w porównaniu do obecnego Xbox Series X, który w USA kosztuje 499,99 dolarów”. Sprzęt rzekomo trafi na rynek latem bieżącego roku. Słowem: brak napędu i trochę taniej.

A co z Xbox next-gen i Xbox Handheld?

Branżowe przecieki na temat planów Microsoftu mówią również o Xbox Handheld. Część graczy zgodzi się zapewne, że konsolą największego kalibru i tak będzie next-genowy Xbox. Tu jednak poszlaki się niejasne, zdecydowanie więcej można powiedzieć o tym, kiedy PS5 Pro wreszcie zadebiutuje, chociaż i w tym przypadku posiłkujemy się plotkami.

Namnożyło się tych zakulisowych doniesień w ostatnich tygodniach. Pozostaje więc czekać na oficjalną prezentację sprzętu. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o konsolach pozbawionych napędu. Czy takie rozwiązanie jest dla was praktyczne?

Źródło: eXputer

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  antytalent
  1
  Czyli cięcie kosztów, brak napędu i zmieniony układ chłodzenia - czytaj: gorszej jakości. Ale recenzenci i tak będą chwalić to jako lepszy model. Tak jak chwalą ps5 slim.
  • avatar
   PerfectDAY
   0
   Teraz to już naprawdę wygląda jak hotelowa lodówka.
   • avatar
    MartineZ
    0
    I dalej te chore drogie dyski
    • avatar
     GejzerJara
     0
     napęd kosztuje groszaki, to żadne cięcie kosztów. bardziej chodzi o to aby całkowicie zlikwidować sprzedaż gier, gdzie płyta jest kluczem. trzeba przejść na dystrybucję w 100% elektroniczną, abyś nie mógł gry odsprzedać jak ci się znudzi. abyś nie mógł jej kupić na rynku wtórnym, bo ...... nie ma możliwości odsprzedaży. Aby nie zjeżdżać z ceną gry w czasie.
     • avatar
      saser
      0
      Xbox pobladł bo zobaczył wyniki sprzedażowe PlayStation 5 ;)